کد خبر: 848400 A

رئیس جمعیت هلال احمر کردستان خبر داد:

رئیس جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: به دنبال برف و کولاک در مسیر گردنه "ته ته" اورامان، سه نفر در ارتفاعات گرفتار و سقوط بهمن باعث جان باختن یک نفر و یک نوجوان ۱۴ ساله نیز مفقود شده است.

محمد باقر محمدی امروز در گفت و گو با ایلنا ضمن تایید این خبر اظهار کرد: از صبح روز گذشته عملیات امداد برای نجات جان 3 نفر گرفتار در برف و کولاک در منطقه ژالانه گردنه ته‌ته شروع شد که طی آن دو نفر از این افراد توسط گروه امدادی و مردم بومی منطقه پیدا شدند.
 
 وی افزود: متاسفانه یک نفر از حادثه دیدگان که جوان ۱۷ساله بوده است، هنگام جابه جایی و انتقال به پایین جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر هم تحویل بیمارستان سروآباد شد.
 
رئیس جمعیت هلال احمر استان کردستان بیان کرد: در حال حاضر عملیات نجات برای جان یک نوجوان ۱۴ ساله که مفقود شده است به طور جدی ادامه دارد.

محمدی ادامه داد: این 3 نفر از اهالی روستای نی مریوان هستند. جوانی که روز گذشته در این حادثه فوت کرد نسبتش با نوجوان مفقودی برادر اعلام شده است.

وی گفت: از صبح امروز نیز تیم های تجسس به همراه سگ‌های زنده یاب به منطقه جهت یافتن نوجوان مفقود شده اعزام شده اند که امیدواریم با شرایط برف و بوران عملیات امداد و نجات را که بسیار سخت کرده است و همچنین همکاری مردم بومی منطقه هرچه زودتر این نوجوان پیدا شود.

منابع محلی جوان 17 ساله حادثه دیده را از کولبران منطقه عنوان کرده اند.

استان کردستان بیمارستان جمعیت هلال احمر استان رئیس جمعیت هلال احمر برف و کولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر