کد خبر: 848283 A

رئیس نظام پرستاری کرمان خبرداد:

رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به مشکل کمبود پرستار در مراکز درمانی که سبب خستگی و فرسودگی پرستاران می‌شود، گفت: پرستار بردسیری به دلیل مبتلا شدن به بیماری آنفلوانزا از یک بیمار، روز گذشته فوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امان الله ابوالقاسمی با اشاره به فوت پرستار بردسیری گفت: آنفلونزا H۱N۱  در سراسر کشور شایع شده است و تعداد بالایی از همکاران در بردسیر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

هفته گذشته نیز یکی از پرستاران اورژانس ۱۱۵ پایگاه محور بردسیر به سیرجان به این بیماری مبتلا شد و روز گذشته فوت کرد.
 
وی ادامه داد: مرحوم فرهاد امیر پورسعید با ۴۲ سال  سن، هفته گذشته در پی ارائه خدمات به بیمار مبتلا به H۱N۱  به این بیماری مبتلا شد و از بیمارستان قائم بردسیر به بیمارستان افضلی پور کرمان منتقل شد و در تاریخ ۱۶ آذر ماه دچار ایزوله تنفسی و روز بعد به ICU منتقل شد.
 
رئیس نظام پرستاری کرمان با اشاره به این که با توجه به شیوع بیماری آنفلونزا و مراجعه بیشتر مردم به بیمارستان ها، کمبود نیرو مشهودتر است، اظهار کرد: از آن جایی که استخدام پرستاری در سال های اخیر متوقف شده  و جایگزینی هم برای بازنشستگان وجود نداشته است، کمبود نیروی پرستاری به شدت قابل لمس بوده و همکاران با اضافه کار اجباری و شیفت های متعدد روبرو هستند بنابراین پرستاران به شدت دچار خستگی و فرسودگی شده و به این دلیل مستعد انواع بیماری ها می شوند.
 
وی با بیان این که پرستاران و فوریت های پزشکی در برخورد با بیماران در صف اول درمان قرار دارند و به لحاظ سختی کار در معرض انواع بیماری های عفونی هستند، تصریح کرد: قانون ارتقا بهره وری و بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران بردسیر و فوریت های پزشکی اجرایی نمی شود بنابراین پرستاران با بی انگیزگی به ارائه خدمات می پردازند.
 
ابوالقاسمی یادآور شد: جامعه پرستاری همچنین با طرح قاصدک و ادغام اضافه کار و کارانه مخالف هستند، بنابراین اضافه کار پرستاران باید پایان هر ماه پرداخت شود. متاسفانه معوقات جامعه پرستاری به شدت زیاد است و با توجه به اینکه این افراد از زندگی و سلامت خود می گذرند تا به مردم خدمات ارائه نمایند بنابراین باید به مشکلات پرستاران توجه شود.
 
وی افزود: امیدواریم مسئولان گام های مثبتی در خصوص رفع موانع خدمتی پرستاران بردارند و کارانه پرستاران نیز که چند سال هیچگونه تغییری نداشته، افزایش یابد.
 
رئیس نظام پرستاری کرمان در پایان این ضایعه دردناک را به خانواده محترم آن مرحومه و جامعه پرستاری تسلیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحوم طلب مغفرت و علو درجات  و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار شد.

پرستار جامعه فوت مراکز درمانی نظام پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر