کد خبر: 848235 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبرداد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان از مهار آتش‌سوزی در تالاب بین المللی هامون پس از گذشت ۲۴ ساعت خبرداد.

به گزارش ایلنا، وحید پورمرادیان در این باره گفت: آتش‌سوزی در تالاب بین المللی هامون که از عصر دوشنبه آغاز شده بود پس از  ۲۴ ساعت با تلاش نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی و ستاد بحران فرمانداری هامون دیشب مهار شد.

پورمردان افزود: ماموران محیط زیست به محض اطلاع از آتش‌سوزی در این تالاب بین‌المللی، بلافاصله به محل حادثه اعزام و آتش را مهار کردند اما مجددا در سه نقطه دیگر آتش شعله‌ور شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این منطقه اکثرا پوشیده از نی بود و نی‌ها از پایین در آب بوده و فقط  از بالا در حال سوختن بودند که این امر دسترسی را سخت‌تر می‌کرد اما باران خوبی که امروز شروع به باریدن در تالاب کرد ، کمک کرد تا آتش خاموش شود.

پورمردان عامل وقوع این آتش سوزی را اقدام عمد نیروی انسانی اعلام کرد و افزود: معمولا این گونه آتش سوزی‌ها در تالاب هامون به صورت عمدی انجام می‌شود زیرا گمان می‌کنند تا با آب جدیدی که به تالاب می‌آید گیاهان جدیدی رشد می‌کنند. 
 
وی گفت: قرار است با همکاری نیروی انتظامی و نصب دوربین مداربسته توسط محیط زیست در تالاب بین‌المللی هامون از این گونه خسارت‌ها جلوگیری شود.

استان سیستان و بلوچستان تالاب حفاظت محیط زیست دوربین مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر