کد خبر: 848103 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون‌وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل‌ شهرهای جدید کشور گفت: محور کرج - قزوین و کرج - تهران یکی از پرترددترین آزاد راه‌های کشور است که پروژه قطارشهری صادقیه - گلشهر - شهرجدید هشتگرد ضمن توسعه منطقه به کمک روان سازی ترافیک خواهد آمد.

به گزارش ایلنا، حبیب اله طاهرخانی امروز در حاشیه بازدید از پروژه قطار برقی گلشهر - هشتگرد  اعلام کرد که این پروژه در مرحله پایانی قرار دارد و به زودی به بهره برداری می رسد.

طاهرخانی گفت: گشایش این پروژه  به روان سازی ترافیک آزاد راه تهران - کرج - قزوین کمک می کند و مسافران با استفاده از قطار شهری جابه جا خواهند شد.

وی بیان داشت : محور کرج - قزوین و کرج - تهران  یکی از پرترددترین آزاد راه های کشور است که پروژه قطارشهری صادقیه - گلشهر - شهرجدید هشتگرد ضمن توسعه  منطقه به کمک روان سازی ترافیک خواهد آمد.

طاهرخانی با قدردانی از حمایت های استاندار البرز در پیشبرد کار اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده هر چه سریعتر این پروژه افتتاح و خدماتش مشمول شهروندان استان تهران و البرز و شهرهای حومه خواهد شد.

وی گفت: بهره‌بردار  این پروژه مجموعه شرکت بهره‌برداری مترو تهران  و حومه خواهد بود که با هماهنگی های صورت گرفته در ادامه خط ۵ مترو صادقیه به کرج  فعالیت می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شهرهای جدید کشور گفت: شرکت عمران شهرهای جدید چندی پیش ۲ رام قطار  برای خط گلشهر - شهرجدید هشتگرد خریداری کرد  که در زمان حاضر در حال خدمات‌رسانی در مترو صادقیه-کرج هستند.

شهرجدید هشتگرد با جمعیتی حدود ۶۵ هزار نفر ، قرار است با تکمیل و واگذاری حدود ۶۰ هزار مسکن مهر و  واحد مسکونی طرح ملی مسکن جمعیت آن در سال های آینده به مرز ۵۰۰ هزار نفر برسد.

قطار برقی گلشهر_هشتگرد ۲۶ کیلومتر از ایستگاه گلشهر تا شهرجدید هشتگرد طول دارد همچنین یک ایستگاه در مجموعه صنعتی ماموت پیش بینی شده است.

مسیر این قطار ۶ کیلومتر زیر زمین در ۳ نقطه ادامه یافته و جزو معدود پروژه های مترو کشور است که برق آن از بالا تامین شده و تمامی مباحث زیست محیطی در آن رعایت شده است.

این پروژه از اهمیت بالایی برای ۲ کلانشهر تهران و کرج برخوردار است به همین دلیل استاندار البرز در بدو حضور خود بدنبال چرایی توقف کار برآمده و با اهتمام ویژه ای برای گره گشایی از آن وارد عمل شد.

قطار برقی گلشهر_هشتگرد به طور کامل با همت فرزندان این مرز و بوم دنبال شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی قطار برقی هشتگرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر