کد خبر: 847814 A

با تصویب نمایندگان مجلس ؛

با تصویب نمایندگان مجلس منطقه ویژه اقتصادی در دشت ورامین راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم شهرستان قرچک ورامین پیشوا در گفت و گو با ایلنا با اشاره به  ظرفیت‌های بالای دشت ورامین و موقعیت اقتصادی و تولیدی منطقه گفت  : بالاخره وپس از سال‌ها  امروز -سه شنبه 26 آذرماه - منطقه ویژه اقتصادی ورامین به تصویب مجلس رسید و می‌توان گفت تصویب منطقه ویژه اقتصادی در دشت ورامین مهم‌ترین تحول اقتصادی و اشتغالزایی در این منطقه است که در  نیم قرن اخیر از بزرگترین ثمره توسعه و رشد است.

نقوی حسینی در ادامه گفت:منطقه ویژه اقتصادی ورامین ، این منطقه را به قطب اقتصادی شرق استان تهران تبدیل می‌کند و با شرایط ویژه منطقه از این پس شاهد رشد سرمایه‌گذاری در امور مختلف ،جذب سرمایه و دانش‌های مختلف حتی از کشورهای خارجی، اشتغال پایدار برای جوانان منطقه ، حضور چهره‌های سیاسی و اقتصادی مهم در منطقه، ایجاد درآمد پایدار و رشد و توسعه سراسری در نقاط مختلف منطقه رقم خواهد خورد.

نماینده مردم قرچک ورامین پیشوا در مجلس شورای اسلامی در ادامه از خصوصیات و مزایای منطقه ویژه اقتصادی گفت و افزود  :   منطقه ویژه اقتصادی در منطقه افزایش تراز تجاری، اشتغال، افزایش سرمایه‌گذاری، ایجاد شغل و مدیریت مؤثر است که در آن منطقه به منظور تشویق برپایی کسب و کارها در منطقه اقتصادی، سیاست های مالی تعریف می شود. این سیاست ها معمولاً شامل سرمایه گذاری، مالیات، تجارت، سهمیه بندی، مقررات کاری و گمرکی است.

وی اضافه کرد : علاوه بر این، شرکت ها ممکن است تعطیلات مالیاتی را ارائه دهند، که در صورت تاسیس در یک منطقه، آنها دوره ای از مالیات پایین را می دهند که در پایان رشد و توسعه در سطح ملی و بین المللی را رقم خواهد زد.

 

مجلس شورای اسلامی ایران منطقه ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر