کد خبر: 847402 A

کارشناسی سازمان هواشناسی خبر داد:

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت:​ نقشه‌های هواشناسی، نشان می‌دهد سامانه بارشی از سمت جنوب وارد کشور شده و بسیاری از مناطق جنوبی از جمله جزایر، استان‌های فارس و بوشهر را تحت تاثیر قرار داده است.

احمدی افزود: به تدریج این سامانه بارشی تقویت می‌شود و گستره وسیعی از کشور را در بر می‌گیرد که در نتیجه سکون و پایداری آب و هوا تغییر خواهد کرد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد:​ از ساعات عصر امروز بارندگی منجر به کاهش آلودگی هوا در بیشتر نقاط کشور می‌شود.

احمدی ادامه داد: بر اساس آخرین اخطار صادر شده در مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، اوج و شدت بارش‌ها در بخش‌هایی از جنوب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس و مرکز کشور خواهد بود و بر این اساس در برخی نقاط خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، جزایر جنوبی و به تدریج در شرق کشور وقوع بارش‌های پراکنده به همراه تگرگ و وزش باد لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی افزود: بارش‌ها منجر به آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها می‌شود ضمن این که بارش برف هم اختلالاتی در نواحی کوهستانی کشور ایجاد می‌کند.

احمدی گفت: ​از فردا در شرق کشور هم بارندگی آغاز می‌شود و در تهران، البرز، استان مرکزی، سمنان و قم می‌رسد و در استان‌های ساحلی دریای خزر هم بارندگی خواهیم داشت.

وی افزود:​ این سامانه بارشی تا پایان هفته در کشور فعالیت خواهد داشت ضمن اینکه همراه با کاهش دما خواهد بود.

کارشناس هواشناسی درباره شرایط آب و هوایی پایتخت گفت: در تهران از امشب احتمال بارندگی وجود دارد و دمای هوا امروز در گرمترین زمان به ۱۰ الی ۱۲ درجه بالای صفر می‌رسد.

بارش برف سازمان هواشناسی شرایط آب و هوایی قم کهگیلویه و بویر احمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر