کد خبر: 847369 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از استفاده چهار هزار تن مخلوط ماسه و نمک در جادهه‌ای استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین،جواد حق‌لطفی گفت: از آغاز فصل سرمای امسال تاکنون چهار هزار تن مخلوط ماسه و نمک در پنج مرحله توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در سطح راه‌های ارتباطی، گردنه‌ها و مناطق سردسیر به مصرف رسیده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار کرد:  ۱۰ هزار تن نمک به همراه ۲۰ هزار تن ماسه برای موارد ضروری در امداد جاده جهت فصل سرما و راهداری زمستانی، شهریور ماه امسال خریداری و در ۲۴ پایگاه و راهدارخانه استان ذخیره‌سازی شده است.

به گفته حق لطفی، مصرف سالانه ماسه و نمک برای جاده‌های استان در فصل زمستان را ۲۵ تا ۳۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: امسال ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای خرید مخلوط ماسه و نمک تخصیص داده شد.

این مسئول یادآور شد: استان قزوین با داشتن ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی، ۱۲ دستگاه تونل، ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر و ۲۳۰ کیلومتر طول روشنایی راه‌ها، از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

 

استان قزوین بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده روشنایی زمستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر