کد خبر: 847029 A

حسین‌خانی خبر داد:

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین گفت: برای ساخت برکه‌های بی‌هوازی تصفیه‌خانه قدیم شهر آبیک 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که وارد مدار بهره‌برداری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مهدی حسین‌خانی در جلسه تعیین تکلیف طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک که با مشارکت بخش خصوصی و به روش بیوتی در حال احداث است، اظهار کرد: طی یک ماه اخیر برکه‌های بی‌هوازی در تصفیه‌خانه فعلی و قدیم شهر آبیک واردمدار بهره‌برداری شده که حدود 10 میلیارد ریال اعتبار  برای ساخت برکه‌ها هزینه شده است.

وی راهکار اصلی حل مشکل آب شرب شهر آبیک را انتقال آب از سد طالقان به این شهر ذکر کرد و افزود: تلاش‌های برای تحقق این مهم در حال اجراست که امیدواریم به نتیجه برسد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین ادامه داد: احداث پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک 6 سال است که به روش بیوتی در حال انجام است و پیگیر هستیم این پروژه به درستی و با استانداردهای روز به اتمام برسد.

50 درصد هزینه‌ها مربوط به تاسیسات مکانیکال است

حسین‌خانی اضافه کرد: 50 درصد هزینه‌ها مربوط به ابنیه، تجهیزات آن لاین و تاسیسات مکانیکال مانند هواده‌ها، نصب سیستم‌های هوشمند، کلرزنی، مخزن‌های ته‌نشینی و جانمایی محل کنتورها است که از کارهای باقی مانده محسوب می‌شود و علاوه بر حساس بودن، زمان‌بر و هزینه‌بر هم است و باید اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام سعی خود را خواهیم کرد تا با مساعدت پیمانکار پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک، این پروژه تکمیل و 15 اسفند به بهره‌برداری برسد.

این مسئول تصریح کرد: قرارداد سرمایه‌گذار در خصوص پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک 25 ساله بوده و بهره‌برداری از پروژه بر عهده خودش است.

مسئولان برای رفع موانع سنگ‌اندازی نکنند

خرم، پیمانکار پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آبیک هم در این جلسه گفت: از مسئولان شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین درخواست می‌شود در رفع موانع بر سر راه پروژه، سنگ‌اندازی نکنند و مشکلاتی را که با آن مواجه هستیم را تسهیل ببخشند.

در این جلسه، بر رفع مشکل جانمایی تصفیه‌خانه و نصب فلومتر پیش از کلرزنی،  هماهنگی با مالک زمین و جاده دسترسی و نزدیکی به کمربندی، اختصاص دیتا و خط اتصال و تجهیزات و تاسیسات مکانیکال و برنامه زمانبندی برای اجرای پروژه تا 15 اسفند ماه بحث وتبادل نظر صورت گرفت و برای انجام امور مربوطه مطروحه ، زمانبندی اعلام شد.

 

استان قزوین جاده زمین شرکت آب و فاضلاب بیوتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر