کد خبر: 846803 A

کارشناس هواشناسی استان یزد خبر داد:

کارشناس هواشناسی استان یزد، از ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر دوشنبه خبر داد و گفت: هفته‌ای ابری با برف و باران برای یزدی‌ها در پیش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا شیرغلامی با بیان اینکه یزدی‌ها آغاز هفته آرامی را به لحاظ جوی سپری کردند، اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر دوشنبه به استان، بارش برف و باران در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای استان کاهش محسوسی خواهد داشت، ادامه داد: طی امروز و فردا، هوای یزد آفتابی است اما با ورود سامانه بارشی به استان از بعد از ظهر دوشنبه، بارندگی‌ها آغاز خواهد شد و این سامانه بارشی تا پایان هفته در استان فعالیت خواهد داشت.

کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اضافه کرد: دمای استان نیز به ۱۵ درجه در گرمترین ساعات روز خواهد رسید و در برخی مناطق استان نیز مردم دمای صفر درجه را تجربه خواهند کرد.

وی ادامه داد: در مناطق نظیر سبزدشت شهرستان بافق نیز دمای هوا در سردترین ساعات به هشت درجه زیر صفر نیز می رسد بر این اساس، سبزدشت سردترین نقطه استان یزد طی یکی دو روز آینده است اما با آغاز بارندگی ها، دمای هوا دو تا سه درجه افزایش خواهد یافت.

شیرغلامی اظهار داشت: در مناطقی نظیر میبد، ابرکوه و ... نیز مردم دمای صفر درجه را تجربه خواهند کرد که با آغاز بارندگی ها دمای هوا افزوده خواهد شد.

هواشناسی یزد کاهش دما برف و باران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر