کد خبر: 846799 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان:

با اجرای طرح توسعه کشت زعفران در سال زراعی جاری 54 هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین زیر کشت این محصول رفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه با بیان اینکه بیشترین میزان گیاهان دارویی کشت شده در استان قزوین با ۸۴ هکتار به گل محمدی اختصاص دارد، اظهار کرد: امسال همچنین ۵۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیرکشت زعفران رفته است.

رئیس سازمان‌جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه طی ۲ سال گذشته کشت گیاهان دارویی در این استان چهار برابر افزایش پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد در حالی که این رقم در سال ۹۶ حدود ۶۰ هکتار بود.

به گفته خمسه، با اجرای طرح توسعه کشت زعفران و گل محمدی طی ۲ سال گذشته کشت گیاهان دارویی در این استان چهار برابر افزایش پیدا کرده است.

وی، گل گاوزبان، سیاه دانه، سماق، زعفران، گل محمدی، زرشک، شیرین بیان، بابونه و زالزالک را از جمله گیاهان دارویی کشت شده در استان قزوین بیان کرد.

این مسئول ادامه داد: ۳۲ هکتار از اراضی مربوط به گیاهان دارویی قزوین به سماق، ۳۰ هکتار زیره و ۲۵ هکتار هم به گل گاوزبان اختصاص دارد و ۲۵ هکتار نیز مربوط به دیگر محصولات است.

خمسه با بیان اینکه قزوین ظرفیت بالایی برای تولید گیاهان دارویی دارد، اضافه کرد: مناطقی، چون الموت از نقاط بسیار مستعد کشور برای کشت انواع گیاهان دارویی به شمار می‌روند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد: سالانه بیش از ۴۰ هزار تن انواع گیاهان دارویی در استان قزوین تولید می‌شود.

استان قزوین زعفران سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر