کد خبر: 846448 A

رئیس جمعیت هلال احمر مشهد خبر داد:

معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر مشهد گفت: در راستای اجرای طرح پای درس ماه 450 نفر از مربیان مدارس و مهدهای کودک آموزش های امدادی را فرا گرفته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید جمال زرگر بابیان این خبر اظهار کرد: با توجه به لزوم برگزاری کلاس های امدادی و آشنایی مربیان کانون های دانش اموزی و کانون غنچه های هلال احمر با اصول و اهداف جمعیت و انجام صحیح و اصولی مهارت های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون ها، طرح "پای درس ماه" برای اجرا به مدارس و مهدهای کودک ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: این طرح برای چهارمین‌بار در مشهد مقدس برگزار می‌گردد و 125کانون دانش آموزی و غنچه های هلال نیز در این طرح شرکت کرده اند.

رییس جمعیت هلال احمر مشهد با اشاره به اهمیت بالای آموزش های امدادی اظهار کرد: آشنایی با تاریخچه صلیب سرخ و هلال احمر ،آشنایی با اصول و ساختار جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان  و طرح های شاخص به ویژه طرح دادرس از جمله  محور های ارایه شده می باشد.

زرگر افزود: همچنین اموزش کمک های اولیه،نحوه پناه گیری،سوختگی و دیگر از آموزش های امدادی از مهم ترین سرفصل ها در این دوره می باشد.

وی با بیان اینکه این آموزش ها توسط مربیان برجسته هلال احمر ارایه شده است، عنوان کرد: با توجه به اهمیت بالای این دوره آموزشی از مربیان برجسته ای چون  مجید زارع  توانستیم بهره مند شویم که پس از دوره مربیان آموزش دیده رضایت کامل داشتند.

آموزش و پرورش جمعیت هلال احمر مشهد هلال احمر مهدهای کودک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر