کد خبر: 846403 A

فلاح نژاد خبر داد:

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: از امروز ۲۳ تا ۲۵ آذرماه، غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان البرز افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا فلاح نژاد با اشاره به افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان البرز، گفت:  با توجه به اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان مبنی بر جو پایداری هوا در دشت البرز مرکزی و کلانشهرهای استان و افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت  از روز شنبه مورخ ۲۳ آذر الی دوشنبه مورخ ۲۵ آذرماه جاری مورد انتظار است.
 
وی افزود:  طی  روزهای آینده کاهش سطح کیفیت هوا تا حد هشدار برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می شود.
 
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری علاوه بر تاکید و حفظ آمادگی اعضاء ستاد مدیریت بحران در شهرستانها گفت:  فرمانداران و روًٍسای ستاد مدیریت بحران در  شهرستان ها آمادگی خود را حفظ کنند.
 
وی بر اجرای مصوبات کارگروه شرایط اضطرار کاهش آلودگی هوا تاکید کرد و افزود: اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی ( استانی و شهرستانی ) برای خودداری از تردد غیر ضرور همشهریان، انجام شود. 

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز، گفت: تمامی افراد دارای بیماری‌های قلبی، تنفسی، سالمندان و کودکان در سطح شهر (شهرهای پرجمعیت و صنعتی ) در محدوده پرترافیک، تردد نکنند. 
 
وی بر ضرورت ایجاد هماهنگی فی ما بین نیروی انتظامی، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردمی تاکید کرد. 
فلاح نژاد گفت: خودداری شهروندان از تردد غیر ضرور وسایل حمل و نقل در سطح شهر و فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل به دلیل احتمال بروز علائم تنفسی در افراد حساس و تشدید بیماریهای قلبی، ریوی، مبتلا به این بیماریها، سالمندان و کودکان مورد تاکید است.
مدیریت بحران استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر