کد خبر: 846290 A

آقازاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی از بستری ۳۰۰ نفر بر اثر بیماری آنفلوانزا خبر داد.

به گزارش ایلنا، جواد آقازاده در این باره گفت: طی ۲ ماه گذشته حدود یک‌هزار و ۳۰۰ نفر در مراکز درمانی استان آذربایجان غربی بستری و مداوا شدند که از این تعداد تنها ۳۰۰ نفر مربوط به بیماری آنفلوانزا بوده‌اند.
 
آقازاده با تاکید بر اینکه طبق بررسی‌های آزمایشگاهی تنها ۲۳ درصد بستری‌ شده‌ها در آذربایجان‌غربی به آنفلوانزا مبتلا بودند، اضافه کرد: اپیدمی بیماری آنفلوانزا به طور معمول دارای سه موج است که از اواسط آبان آغاز شد و تا اواخر دهه دوم آذر ادامه داشت.
 
وی بیان کرد: اپیدمی بیماری‌های حاد تنفسی به‌ویژه آنفلوانزا بر اساس بررسی‌های میدانی و شواهد مدیریتی کاهش داشته و کاهش تدریجی مراجعه به کلینیک‌های تخصصی و درمانگاه‌های عمومی، کاهش پیش‌رونده بستری‌های بیمارستانی، کاهش غیبت از محیط‌های کاری و آموزشی و کاهش درصد موارد مثبت در نمونه‌های تهیه شده از جمله نشانه‌های این امر است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی بدون ارائه آماری در خصوص فوت‌شدگان ناشی از بیماری آنفلوانزا ادامه داد: میزان فوتی در استان کمتر از میانگین کشوری بوده است.
 
آقازاده با اشاره به اقدامات اساسی انجام شده طی ۲ ماه گذشته در آذربایجان‌غربی برای کنترل این بیماری گفت: فعالیت آزمایشگاه تشخیص مولکولی آنفلوانزا زیر نظر متخصص ویروس‌شناسی به‌صورت روزانه، واکسیناسیون گروه‌های هدف، تامین داروی مورد نیاز درمان بیماران، راه‌اندازی بخش‌های بالینی مجزا در مواقع مورد نیاز در بیمارستان‌های تابعه، فعال‌سازی ۴۶ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و حاشیه شهر‌ها تا ساعت ۲۴ هر روز و روز‌های تعطیل از جمله این اقدامات بوده‌است.

آذربایجان غربی آنفلوانزا دانشگاه علوم پزشکی سلامت مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر