کد خبر: 845942 A

علیخواه مطرح کرد؛

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، گفت: نمایشگاه هفته پژوهش فرصت مناسبی برای تجاری سازی ایده های نو و ایجاد راهکارهای نوین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مجید علیخواهدر بازدید از غرفه شرکت های دانش بنیان و فناور در نمایشگاه هفته پژوهش که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده است، افزود:برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری ظرفیت مناسبی برای صنعتگران، پژوهشگران و نخبگان به منظور برقراری ارتباط و توسعه همکاری ها است. 

علیخواه با بیان اینکه محصولات شرکت های دانش بنیان در چند سال اخیر افزایش داشته و باعث تولید جدید در واحدهای صنعتی شده، ادامه داد: مهمترین عامل این امر نشست های  B2B نخبگان دانشگاهی و واحدهای صنعتی بوده که اغلب این نشست ها در نمایشگاه ها انجام شده که خرید ایده و دانش فنی برای طرح های صنعتی صورت گرفته است. 

وی تأکید کرد: توسعه اقتصادی و افزایش صادرات استان با محصولات شرکت های دانش بنیان در واحدهای صنعتی محقق شده و حرکت مستمر در این مسیر در گرو حمایت بیشتر از دانش، ایده و نوآفرینی نخبگان و دانشگاهیان است. 

وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای صنعتی باید از این فرصت مهم که نمایشگاه هفته پژوهش ایجاد کرده استفاده کنند عنوان کرد: این نمایشگاه فرصت و ظرفیت خوبی برای صنعتگران به وجود آورده تا با پژوهش ها و فناوری های روز آشنا شوند.

علیخواه با اشاره به هزینه های تولید در واحدهای صنعتی، بیان کرد: استفاده واحدهای صنعتی از محصولات و  پروژه های شرکت های دانش بنیان باعث شده که تولیدات آنها با قیمت کمتر و کیفیت بهتر به بازار عرضه شود.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان سهم قابل توجهی در تولید و صادرات شهرک‌های صنعتی داشتند، افزود: سال گذشته ۴۸ واحدصنعتی دانش بنیان داشتیم و امسال با همگرایی و استفاده از ظرفیت های مشترک میان شرکت شهرک‌های صنعتی استان و دستگاه ها این تعداد به ۸۸ واحد رسیده که بسیار مطلوب بوده و مانند قبل با حمایت از واحدهای صنعتی و شرکت های دانش بنیان به دنبال توسعه تولید آنها در فضای کسب و کار هستیم.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان، همواره فناوری های صنعتی شرکت های دانش بنیان و دانشگاهی را مورد حمایت قرار می دهد تا انتقال آنها به واحدهای صنعتی به سهولت و سریع تر عرضه شود.

وی در پایان گفت: اکو سیستم نوآوری و فناوری با محوریت طرح های فناورانه، استارتاپ ها، مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و فناور برای تجاری سازی محصولات در پنل های تخصصی زون فناوری در غرفه این شرکت برگزار می شود تا برای صنعتگران و نخبگان تسهیل شود.

استان خراسان رضوی رشد صنایع کوچک معاون نمایشگاه بین المللی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر