کد خبر: 845868 A

50 پایگاه امدادی شامل ۲۰ واحد آتش‌نشان و ۳۰ خانه هلال احمر در سطح استان قزوین برای کمک رسانی به دستگاه ها راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، اکرم نجفی گفت: 50 پایگاه امدادی شامل ۲۰ واحد آتش‌نشان و ۳۰ خانه هلال احمر در روستاهای سطح استان به مدیریت دهیاران راه اندازی شده تا به دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان کمک کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین افزود: تلاش داریم تا با ایمن‌سازی راه‌های روستایی و رفع نقاط حادثه‌خیز امنیت جاده ها را حفظ کنیم تا نقش مهمی را در کاهش میزان خسارت‌های جرحی و فوتی استان داشته باشیم.

به گفته نجفی،امسال ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات مربوط به جرائم راهنمایی و رانندگی، ویژه ایمن‌سازی و اصلاح نقاط پرحادثه راه‌های روستایی استان تخصیص داده شده است.

این مسئول عنوان کرد: براساس آمارها و در سایه همدلی و مشارکت همه دست‌اندرکاران، در تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی جاده‌های استان امسال شاهد کاهش ۲۷ درصدی سوانح بودیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین  عنوان کرد:دهیاران بدون شک نقش مهم و سازنده‌ای در کنترل و کاهش تصادفات راه‌های روستایی برعهده دارند.

 

 

 

استان قزوین امور روستایی جاده هلال احمر امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر