کد خبر: 845006 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعلام کرد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین آمار دریافت کنندگان یارانه معیشتی دولت را ۲۸۴ هزار و ۶۴۷ خانوار معادل ۷۳.۷ درصد خانواده‌های یارانه بگیر استان از بسته حمایت معیشتی دولت بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مسعود بابایی گفت: ۳۸۶ هزار و ۲۱۹ خانوار قزوینی با ۸۷۴ هزار و ۲۳۵ نفر جمعیت، یارانه ۴۵ هزار تومانی دولت را دریافت می‌کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: هنوز آمار اعتراضات در سامانه ۶۳۶۹  که برای ثبت اعتراض‌ها در خصوص یارانه حمایت معیشتی دولت ایجاد شده به تفکیک استانی از سوی دبیرخانه ستادی اعلام نشده است.

بابایی اظهار کرد: از روز اول اعتراضات تاکنون حدود ۱۶ هزار خانوار در سطح کشور اعتراض خود را از دریافت نکردن یارانه حمایتی ثبت کرده اند.

این مسئول عنوان کرد:خانوارهای معترض به این موضوع می‌توانند بعد از دریافت یک کد رهگیری از سامانه ۶۳۶۹ وارد پایگاه حمایت شده و اعتراض خود را ثبت کنند.

به گفته بابایی، به اعتراض‌های ثبت شده در این پایگاه، ظرف یک ماه رسیدگی شده و نتیجه به سرپرستان خانوار ارسال می‌شود و اگر اعتراض آنها پذیرفته شود یارانه حمایتی طی ماه‌های پرداخت نشده به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به خانوارهای غیرمشمول در این طرح، اضافه کرد:کسانی که همزمان دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو هستند یا بیش از ۲ واحد و سه کارگر بیمه شده یا سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته اند از شمول دریافت یارانه سبد حمایتی خارج می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: همچنین برای خانوارهای یک تا پنج نفره یک سقف معین درآمدی از چهار تا هشت میلیون تعیین شده است که افراد قرار گرفته در آن مشمول یارانه حمایتی نخواهند شد.

یارانه حمایت معیشتی دولت همزمان با اجرای طرح سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین در آبان ماه سال جاری اجرایی شد.

بر اساس این طرح مقرر شده است که به خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دونفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره به بالا ۲۰۵ هزار تومان یارانه حمایتی جبرانی افزایش قیمت بنزین تعلق بگیرد.

استان قزوین خانواده دولت کار و رفاه اجتماعی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر