کد خبر: 844912 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

در حالی که تعداد فوت شدگان مبتلا به بیماری آنفلوآنزا در خراسان شمالی به 8 نفر رسید دانشگاه علوم پزشکی از فروکش کردن موج این بیماری در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش تعداد فوت شدگان  مبتلا به ویروس آنفلوآنزا به 8 نفر خبر داد و گفت: موج آنفلوآنزا در این استان رو به کاهش است و از هفته گذشته تاکنون، تعداد افراد بستری شده ناشی از مشکلات تنفسی و ابتلا به آنفلوآنزا در بیمارستان‌های استان کاهش یافته است.

سید احمد هاشمی افزود: هر ساله با همه گیری آنفلوآنزا مواجه هستیم به طوری که در برخی سال ها خفیف، برخی سال‌ها متوسط و برخی مواقع این همه گیری شدید است.

همه بیماران فوت شده بر اثر آنفلوآنزا در گروه‌های پرخطر مانند افراد بالای 60 سال، کودکان زیر 6 سال و افراد دارای بیماری زمینه‌ای  بودند.

وی گفت: از هفته گذشته تاکنون، هیچ مورد فوتی بر اثر این بیماری اثبات نشد و داروی آنفلوآنزا نیز به اندازه کافی در استان موجود است.

هاشمی افزود: مبتلایان به این بیماری از مصرف خودسرانه هرگونه دارو به خصوص دارو‌های خانواده کورتون از جمله دگزامتازون، بتامتازون، تریامسینولون و متیل پردنیزولون جدا خودداری کنند چرا که موجب افزایش میزان مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزا می‌شود.

استراحت در منزل به ویژه در هنگام تب، استفاده از مایعات فروان مانند آب، آب میوه و سوپ رقیق، خودداری از استعمال دخانیات و پیروی از  دستورهای پزشکی، از بهترین راه‌های درمان این بیماری است .

همچنین بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، برای پیشگیری از ابتلای دانش آموزان به آنفلوآنزا، مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم امروز تعطیل است.

خراسان شمالی دانشگاه علوم پزشکی فوت مرگ ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر