کد خبر: 844672 A

موسوی زاده به ایلنا خبرداد:

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها گفت: حفاری های مداوم عامل فرونشست زمین بود.

سید محسن موسوی زاده در گفت و گو با ایلنا با اشاره به فرونشست خیابان‌های سطح شهرستان اهواز با توجه به بارندگی های اخیر، اظهار داشت: متاسفانه حفاری‌هایی که توسط سازمان آب و فاضلاب در بسیاری از مناطق شهرستان اهواز به دلیل مشکلات زیرساخت های فاضلاب این شهرستان هنوز ترمیم نشده اند که با بارندگی های اخیر وضعیت بسیار ناجوری پیدا کرده است.

وی افزود: بیش از 200 نقطه شهرستان اهواز از جمله مناطق محروم و حاشیه‌ای تا مراکز شهری از جمله کیانپارس، چمران و پاداد جهت تعمیر و تعویض لوله های فاضلاب حفاری شده اند و هنوز بسیاری از آنها بعد از اقدامات تعمیراتی آسفالت نشده‌اند.

موسوی زاده ادامه داد: با توجه به دستور رهبری و تاکیدات استاندار خوزستان آبفای خوزستان به سرعت پروژه های تعمیرات زیر ساختی فاضلاب را آغاز کرد و هنوز فرصت نکرده اند که سطح خیابان ها را بعد از حفاری آسفالت کنند. این حفاری ها در برخی از مناطق تا عمق 5 الی 6 متر نیز بوده است که بعد از اتمام لوله گزاری ها رو آنها با خاک پوشیده شده ولی هنوز آسفالت نشده با شروع بارندگی ها و عدم سیستم جمع آوری آب های سطحی و این آب‌ها در مجاری فاضلاب ها جمع می شود که باعث فرونشست زمین می شود.

79

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: روز گذشته در منطقه پردیس که حفاری‌های زیادی انجام شده به دلیل فرونشست زمین یک وانت کامل داخل زمین فرو رفت. بارندگی‌های سیلابی که طی 2 روز گذشته در خوزستان بارید باعث فرونشست بسیاری از مناطق این شهرستان شد.

وی گفت: متاسفانه تمامی آسفالت‌ها نیز به دلیل حفاری و بارندگی‌هایی که در عمق آنها می‌رود دچار تخریب شده‌اند وضعیت شهر کاملا به هم ریخته و متاسفانه در ترمیم نهایی لوله گذاری‌های فاضلاب در سطح خیابان های اهواز تعلل صورت می گیرد.

 

آب و فاضلاب خاک زمین مشکلات شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر