کد خبر: 844384 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه وضعیت هوای تهران برای امروز و فردا در وضعیت سالم قرار دارد، گفت: از اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه ضمن اعلام این مطلب با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آینده، گفت: امروز در شمال شرق، مناطقی از شرق، استان‌های ساحلی خزر، استان اردبیل و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران و وزش باد و روی نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای استان هرمزگان، جنوب استان‌های فارس، کرمان و نواحی شرقی خلیج فارس بارندگی به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد موقتی رخ خواهد داد، افزود: فردا و پس فردا هم در تنگه هرمز و غرب دریای عمان رگبار و رعد و برق و همچنین وزش باد شدید خواهیم داشت.

نقشینه ادامه داد: برای برخی نقاط از غرب ارتفاعات رشته کوه البرز هم فردا و پس فردا بارش‌های پراکنده‌ای رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پنجشنبه بارش پراکنده در شمال شرق خواهیم داشت، گفت: از اواخر وقت پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد و روز جمعه نیمه غربی ایران را در بر می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه از بعد از ظهر جمعه علاوه بر نیمه غربی بارش‌ها به شمال شرق و شرق هم کشیده خواهد شد، افزود: در مناطق سردسیر نیز بارش برف و برای جنوب کشور همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه برای تهران آسمان نیمه ابری پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: احتمال وزش باد‌های شدید موقتی و بارش‌های پراکنده باران هم وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه بیشینه دمای مهرآباد امروز ۹ درجه و کمینه دمای مهرآباد ۳ درجه پیش بینی شده است، گفت: فردا هم تهران نیمه ابری است بعد از ظهر چهارشنبه افزایش ابر پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه جمعه تهران بارانی خواهد بود، افزود: شاخص هوای تهران امروز و فردا در وضعیت سالم قرار دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: همدان با دمای منفی ۳ درجه خنک‌ترین و بندرعباس با دمای ۲۵ درجه گرم‌ترین مراکز استانی بوده اند.

تنگه هرمز خلیج فارس رعد و برق سازمان هواشناسی شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر