کد خبر: 843617 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان قزوین :

استان قزوین دارای تجهیزات پزشکی و درمانی است که می‌تواند در مسیر توسعه گردشگری سلامت گام بردارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا  ، علیرضا خزائلی در جلسه شناسایی فرصت‌های توسعه گردشگری سلامت استان گفت: استان قزوین با داشتن امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص در رشته‌های گوناگون پزشکی، درمانی و بهداشتی و برخورداری از مناطق خوش آب و هوا مانند مناطق نمونه گردشگری اوان، کامان و زرشک و چشمه‌های آبگرم مناطق یله گنبد و خرقان برای حفظ تندرستی و گذراندن دوران نقاهت از ظرفیت بالایی برای فعالیت و ورود تخصصی به حوزه گردشگری سلامت برخوردار است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگران کشور‌های همسایه برای توسعه این نوع گردشگری افزود: گردشگران کشور‌های عمان، افغانستان، عراق، آذربایجان، سوریه و لبنان از بازار‌های هدف کشور در حوزه گردشگری سلامت هستند که با سرمایه‌گذاری در این کشور‌ها می‌توان زمینه ورود توریست سلامت را فراهم کرد.

خزائلی معرفی و برنامه‌ریزی اصولی برای تشویق و ترغیب گردشگران و استفاده از این ظرفیت را از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل دانست و از تمام فعالان تور‌های گردشگری استان دعوت کرد تا در این حوزه مشارکت جدی داشته باشند.

در این جلسه معصومی‌فر معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین از آمادگی مراکز درمانی استان برای توسعه فعالیت در حوزه گردشگری سلامت خبر داد و بر لزوم برنامه‌ریزی جامع برای استفاده از ظرفیت مراکز درمانی با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و میراث فرهنگی استان تاکید کرد.

در استان قزوین بیمارستان‌های مهرگان و پاستور دارای گواهینامه IPD مجوز فعالیت در حوزه گردشگری سلامت برای پذیرش گردشگران خارجی علاقه‌مند به درمان هستند.

 

 

استان قزوین تجهیزات پزشکی سلامت گردشگری گردشگری سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر