کد خبر: 843594 A

مدیرکل گمرکات استان بوشهر خبر داد:

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: در ۸ ماه امسال ۱۷.۲ میلیون تن کالا به ارزش ۵.۸ میلیارد دلار از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش ایلنا، بهروز قره‌بیگی با بیان اینکه کالا‌های صادر شده با احتساب میعانات گازی بوده است، افزود: طی مدت مذکور بدون احتساب میعانات گازی ۱۶.۳ میلیون تن کالا به ارزش ۵.۳ میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

وی کالا‌های صادراتی را شامل محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزی و صیفی‌جات عنوان و اضافه کرد: کشور‌های چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، قطر، برزیل، عراق و پاکستان مقصد این کالا‌ها بوده است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر از کاهش واردات کالا از گمرکات استان بوشهر خبر داد و گفت: در ۸ ماه امسال ۲۹۴ هزار تن انواع کالا از طریق گمرکات استان بوشهر وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی  ارزش کالا‌های وارداتی در ۸ ماه امسال افزود: طی این مدت ۷۳۸ میلیون دلار کالا از طریق گمرکات استان وارد کشور شده که بیشتر شامل کره، چای سیاه، لاستیک، خودروی سواری، موز، یراق آلات، تخمه آفتاب گردان و قطعات خودرو بوده است.

قره‌بیگی به درآمدگمرکات استان بوشهر در ۸ ماه امسال نیز اشاره و اضافه کرد: طی این مدت ۸۱۴ میلیارد تومان درآمد گمرکات استان بوشهر وصول شده است.

استان بوشهر امارات متحده عربی خودرو دلار موز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر