کد خبر: 843115 A

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس مطرح کرد:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اشتغال بخش خصوصی و عمومی را منوط به ایجاد توسعه دانست و اضافه کرد: اساسی ترین موضوعی که باید در مجلس یازدهم دنبال شود اشتغال، معیشت و اقتصاد خواهد بود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، محمدجواد کولیوند امروز ضمن حضور در حوزه انتخابیه فرمانداری کرج در جمع خبرنگاران با عنوان اینکه بخشی از مشکلات در مجلس دهم در شرف حل است و بخشی در مجلس یازدهم نیازمند پیگیری است، اظهار داشت: در سنوات گذشته در حوزه‌های مختلف امنیت، بهداشت و درمان، راه، آموزش و پرورش، بخش بانوان، جوانان و ... مشکلات متعددی وجود داشت که با حضور در مجلس شورای اسلامی پیگیری و حل شد.

کولیوند در ارتباط با همراهی دولت و مجلس، گفت: موفقیت این دو قوه مقننه و مجریه بر قانونگذاری و ریل‌گذاری صحیح انجام می شود لذا دولت و مجلس لازم و ملزوم یکدیگر است.

اظهار داشت: با توجه به نمایندگی مجلس در دو دوره گذشته، فضای خوبی در تصویب یا اصلاح لوایح دولت و طرح های موجود برای خدمات مدیریت یکپارچه، در مجلس دنبال می شود.

وی به اصل ۱۰۱ لغایت ۱۰۶ قوانین مربوط به شوراها نیز اشاره کرد و گفت: لازم است اصلاحات جدی در خصوص مدیریت یکپارچه شهری خدمات در شهرها و روستاها اتفاق بیافتد.

کولیوند با تاکید بر حضور افراد توانمند در یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر برای دوره جدید مجلس حوزه شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد و مجموعه بخش آسارا، مردم اعتماد کنند می‌توان موارد مهم اقتصاد و مدیریت شهری را به عنوان اهداف آینده در مجلس دنبال کرد.

اشتغال بخش خصوصی منوط به ایجاد توسعه است

وی به معیشت، اشتغال و اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: برای خروج از بحران اقتصادی، در حدود شش تا هفت ماه گذشته، صندوق الکترونیکی فروش را تصویب و به دولت ابلاغ کرده است و اگر این قانون توسط دولت اجرا شود بسیاری از قیمت گذاری کالاها تایید و مسایل اقتصادی مردم حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با عنوان اینکه در صورت اجرای صندوق الکترونیکی فروش، مشکلات مالیاتی، شفاف سازی می شود، تصریح کرد: در این صورت از فرار مالیاتی پیشگیری می شود و بخش عظیمی از معیشت و اشتغال در راستای رونق تولید، مهیا خواهد شد.

این نماینده مجلس به سه بخش اشتغال در بخش های خصوصی، عمومی و دولت اشاره کرد و گفت: دولت معتقد است می تواند فضایی برای اشتغال ۹۰۰ هزار نفر ایجاد کند و این درحالیست که ۵۰ درصد از شاغلین بازنشست و از رده اشتغال دولتی خارج می شوند.

وی اشتغال بخش خصوصی و عمومی را منوط به ایجاد توسعه دانست و اضافه کرد: اساسی ترین موضوعی که باید در مجلس دنبال شود اشتغال، معیشت و اقتصاد خواهد بود.

مشارکت خوب مردم در انتخابات

کولیوند در پاسخ به سئوال ایلنا  مبنی بر میزان مشارکت مردم در انتخابات آینده با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی اخیر، گفت: مردم با توجه به فرمان و حمایت مقام معظم رهبری در اتفاقات اخیر، باعث شد صفوف مردمی از اغتشاشگران جدا شد چراکه مردم به اصول نظام معتقدند و قطعا در انتخابات حضور گسترده ای خواهند داشت.

وحدت نمایندگان لازمه حل مشکلات مردم

وی در پاسخ به سئوال دیگر ایلنا در مورد دلایل همراهی ثبت نام خود و عزیز اکبریان، دیگر نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد، گفت: این همراهی از سنوات گذشته و به مدت دو دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داشت و معتقدیم با اتحاد و همدلی می توان برای مردم کار کرد.

وی با اشاره به استقلال کاری نمایندگان، اظهار داشت: به اعتماد و نظر مردم احترام می گذاریم و هر کسی نماینده شود با توجه به دو کرسی نمایندگی حوزه کرج، فردیس و اشتهارد باید وحدت داشته باشند لذا اگر با هم نباشند مشکلات استان به سادگی قابل حل نیست.

افتتاح فاز اول قطارشهری کرج در سال ۹۹

کولیوند به مشکلات قطارشهری کرج با رویکرد رفع مشکلات تردد شهری و آلودگی هوا و ایجاد اشتغال به عنوان آخرین سوال ایلنا، اشاره کرد و گفت: پیگیری های موثر این موضوع انجام شده و تلاش می شود نیمه اول سال ۹۹ اولین فاز مسیر چهارراه طالقانی تا حصارک، افتتاح شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با عنوان اینکه بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان از بودجه دولت به این پروژه تخصیص یافته است، ابراز امیدواری کرد که با همکاری شورا و شهرداری کرج این پروژه به پایان برسد.

محمدجواد کولیوند‌ انتخابات 98 البرز رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر