کد خبر: 842350 A

فرماندار رودان:

فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان رودان گفت: اعضای هیات اجرایی شهرستان رودان برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رودان مصطفی غلامپور در جلسه انتخاب اعضای هیات اجرایی شهرستان رودان اظهار داشت: در اجرای قانون انتخابات، از بین ۳۰ معتمد محلی هشت عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

وی افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اسلامی تنها کشوری است در دنیا که مجریان واقعی انتخابات در آن را مردم تشکیل می دهند.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان رودان بیان داشت: انتخابات محل قانون،شفافیت و رقابت است و باید این اصول را در جامعه معنا کرد.

غلامپور عنوان کرد: وظیفه تمام برگزار کنندگان انتخابات ، برگزاری یک انتخابات بی طرفانه و سالم است.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین اصلی که باید از سوی مجریان  ویژه تر به آن پرداخت شود، بحث امید آفرینی در جامعه است.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان رودان ادامه داد: بواسطه شرایط حساسی که هم اکنون در کشور حاکم است باید به بهترین نحو ممکن شور، نشاط و امید را برای مشارکت در انتخابات ایجاد کرد.

وی مشارکت را زمینه مشروعیت این رویداد مهم ملی دانست و خواستار ورود همه جانبه مجریان انتخابات برای افزایش میزان مشارکت مردم شد.

فرماندار رودان با بیان اینکه در همه ارکان انتخابات اتکا به قانون واجب است تاکید کرد: در مواجه با کاندیداها اصل بیطرفی رعایت شود.

وی  امانت داری در انتخابات را مهمترین وظیفه برگزار کنندگان عنوان کرد وگفت؛ و باید با اجرای قانون از آرا مردم صیانت و حفاظت کرد.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان رودان نیز در این  جلسه اظهار داشت: انتخابات دارای چهار رکن، سلامت،امنیت، مشارکت و رقابت است.

وی افزود: در انتخابات اگر یکی از این چهار رکن دچار خدشه شود انتخابات دلنشینی را شاهد نخواهیم بود.

سید عزیز هاشمیان تصریح کرد: هیات اجرایی و هیات نظارت سهم بسزایی در رکن سلامت انتخابات بر عهده  دارند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان رودان در ادامه رعایت اصل بی طرفی در انتخابات از سوی مجریان و ناظران را مهمترین رکن انتخابات دانست.

وی شورای نگهبان را به عنوان دیدبان انقلاب در انتخابات دانست و آن را نمونه بارز اصل صحت و سلامت انتخابات در کشور عنوان کرد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودان خاطر نشان کرد: باید مشارکت مردم تقویت شود و قطعا اقشار مختلف جامعه در این امر باید جلودار باشند تا زمینه حضور حداکثری فراهم شود.

وی مردم شهرستان رودان را همواره همراه و همقدم با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: قطعا مردم حضور باشکوهی را در این دوره از انتخابات نیز  خواهند داشت.

انتخابات انتخابات مجلس جامعه سلامت مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر