کد خبر: 842270 A

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قزوین مطرح کرد:

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قزوین گفت: روزانه ۸۵۰ تن زباله وارد سایت محمد آباد می‌شود که ۶۰۰ تن آن مازاد بر ظرفیت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی امینی گفت: روزانه ۸۵۰ تن زباله وارد سایت محمد آباد می‌شود که ۶۰۰ تن آن مازاد بر ظرفیت است و ادامه این روند موجب نارضایتی ساکنان منطقه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری قزوین افزود: در سال ۹۳ تا ۹۸ این سایت حدود ۲۰ هکتار فضا اشغال کرده است و قرار بود ۵۰ هزار تن کمپوست از پسماند‌های آنجا تهیه شود، ولی در ادامه مشکلاتی در این زمینه به وجود آمد.

به گفته امینی، روزانه باید ۵۰۰ تن از پسماند‌ها به بخش پردازش منتقل می‌شد، ولی چون کمپوست تولید نمی‌شود به طور مستقیم دفن می‌شوند.

وی یاد آور شد: سال ۹۴ در کارگروه پسماند استان مصوب شد شهرداری‌ها به ازای تحویل هر کیلو مواد به محمد آباد ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند که این مصوبه شامل شهرداری قزوین شد.

این مسئول تاکید کرد: باید مشکلات این سایت در لایحه‌ای به شورا ارائه تا بررسی شود.

سایت پردازش و دفع زباله محمد آباد سال ۹۲ از سوی شهرداری قزوین با هدف دفع پسماند راه اندازی شد و قرار بود تا ۲۰ سال با ورود روزانه ۲۵۰ تن زباله به فعالیت بپردازد، اما طی سال‌های اخیر ورود روزانه بیش از ۸۰۰ تن پسماند به این مجموعه، ظرفیت سایت محمدآباد را در معرض اتمام قرار داده است.

 

زباله شهرداری لایحه مشکلات تن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر