کد خبر: 842210 A

بیش از ۱۳۰ مجوز مشاغل خانگی برای فعالان حوزه صنایع دستی در استان قزوین صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید میثم حصاری گفت: به منظور حمایت از تولید کالای ایرانی در سال رونق تولید و ترغیب و تشویق فعالان عرصه صنایع دستی برای مشارکت موثر و فعال در برنامه‌های مختلف این حوزه از ابتدای امسال تا کنون ۱۱۰ مجوز مشاغل خانگی مستقل برای فعالان حوزه صنایع دستی استان صادر شده است.

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی استان قزوین افزود: در همین مدت ۲۳ فقره مجوز پشتیبان با اشتغالزایی ۱۳۳ نفر در حوزه صنایع دستی صادر شده است.

به گفته حصاری، 105 طرح برای دریافت تسهیلات کم بهره به بانک رفاه معرفی شده‌اند که از این تعداد ۲ هزار و ۹۰ میلیون ریال در بخش مستقل و ۵۱۵۰ میلیون ریال در بخش پشتیبان جذب شده است.

وی اظهار کرد: تسهیلات مشاغل خانگی با هدف تأمین مالی تولیدکنندگان صنایع دستی حقیقی و حقوقی فعال، حمایت از مشاغل خانگی و تولید و رونق صنایع دستی در چهارچوب ضوابط تعیین شده به کارگاه‌های خانگی صنایع دستی مستقر در شهر و روستا‌ها پرداخت می‌شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: متقاضیان مشاغل خانگی باید از طریق سامانه مشاغل خانگی برای تکمیل فرم پرسشنامه متناسب با شرایط خود اقدام کنند که با توجه به انتخاب رشته فعالیت و تکمیل فرآیند ثبت نام (الکترونیکی) برای متقاضیان کد رهگیری صادر می‌شود و اطلاعات متقاضیان در کارتابل دستگاه‌های ذیربط با توجه به نوع فعالیت قابل مشاهده است.

حصاری اعلام کرد: پس از بررسی پرونده توسط دستگاه اجرایی برای متقاضیان از طریق سسیتم پیام ارسال می‌شود و متقاضی می‌تواند برای پیگیری پرونده اقدام کند که در این روند احراز فعالیت و بازدید کارگاه توسط کارگروه اشتغال الزامی است.

وی یادآور شد: لیست رشته‌های مصوب مشاغل خانگی و صنایع دستی در قالب فایل پی دی اف در سایت مشاغل خانگی و پورتال میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین قابل دریافت است.

 

استان قزوین اشتغال صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر