کد خبر: 842141 A

جشنواره ملی گردشگری معلولان با حضور جمعی از مسئولان استان یزد، ۷۰ نفر از نمایندگان معلولان انجمن ضایعه نخاعی کشور و خانواده‌های آنها در سالن ورزشی وحدت مرکز این استان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استاندار یزد با اشاره به ارتباط مستقیم مناسب‌سازی شهر و رونق گردشگری گفت: یزد باید به صورت کامل برای معلولین و جانبازان مناسب‌سازی شود.

محمدعلی طالبی اظهار داشت: لازم است استانداردهای جهانی در استان و شهر یزد به صورت کامل در حوزه‌های مختلف شهری رعایت و انجام شود تا هم برای شهروندان خودمان و هم برای گردشگران داخلی و خارجی هیچ مشکلی نداشته باشیم.

وی با اشاره رویکرد شهرداری یزد در مناسب سازی و توجه به رعایت الزامات و استانداردهای آن ادامه داد: خوشبختانه رویکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی بسیار خوب است و این فرصتی برای حرکت سریع روبه جلو در ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات شهری است.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره گردشگری معلولین در این استان، گفت:‌ کاری که در این حوزه برای گردشگری معلولان صورت گرفت، نشان دهنده توجه و اهتمام شهرداری برای رسیدن به استانداردهای جهانی و استفاده همه افراد از خدمات شهری است.

طالبی تصریح کرد: برای شهری همچون یزد که به ثبت جهانی رسیده قطعا چنین حرکت‌های ارزنده‌ای در حوزه مسائل اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و می‌تواند به رونق هرچه بیشتر گردشگری کمک شایانی داشته باشد.

وی ادامه داد: این حرکت را هم باید پاس بداریم و هم در دستگاه‌های مختلف تلاش کنیم که شهر ما شهری برای زیستن همه افراد در این خطه از کویر باشد.

شهردار یزد هم در این آیین با بیان اینکه برخی اقدامات انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم گفت: هنوز شهرهای ما از معلولیت رنج می برند و شهری که معلولان نتوانند در آن بدون کمک حضور داشته باشند را شهری معلول و ناتوان می دانیم.

جمال الدین عزیزی اضافه کرد: تلاش ما این است که شهر جهانی یزد را به شهر دوستدار معلول تبدیل کنیم و کسب این برند تنها با مناسب سازی فضاهای شهری و گردشگری برای معلولان و توجه ویژه به این قشر در توسعه شهری امکان پذیر است.

به گزارش ایلنا، نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولان با عنوان« یزد شهر دوستدار معلول» تا ۲۰ آذر ماه  ادامه دارد و هدف اصلی آن  معرفی یزد به عنوان شهر دوستدار معلول و تبدیل آن به شهر در دسترس پذیر است.

شهرداری گردشگری معلولان یزد مناسب سازی شهر معلول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر