کد خبر: 842114 A

به میزبانی تهران برگزار شد؛

دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرها و سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای عالی استانها گفت: کارگاه آموزشی و نشست هم اندیشی شهرداری های کلانشهرها و شوراهای اسلامی مراکز استانهای کشور با موضوع شیوه های نوین سرمایه گذاری و ایجاد منابع پایدار چهارشنبه ۱۳ آذر ماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمال مرادی اظهار داشت: این کارگاه با حضور روسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها، اعضای هیات امنای مرکز آموزش و پژوهش و روسای کمیسیون‌های شورای عالی استان ها، معاونین و مدیران اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیران کل درآمد شهرداری‌های مراکز استان‌ها برگزار می شود.

مرادی در ادامه گفت: در این کارگاه استادانی چون نصر اصفهانی استاد دانشگاه و پژوهشگر ، سید مناف هاشمی مشاور شهردار تهران در توسعه منابع پایدار، بنار مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران و آبتن مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری شهر تهران حضور دارند.

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش شورای‌عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به اینکه نشست مذکور از طریق سیستم ویدئو کنفرانس پورتال شورای عالی استان‌ها قابل دسترس است اظهار داشت: برنامه زمانبندی برای برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی در دستور کار این مرکز قرار گرفته است تا تمام ارکان مدیریتی و کارشناسی مدیریت شهری بتوانند از این گونه کارگاه‌ها بهره‌مند شوند.

مرادی با اشاره به اهمیت ایجاد منابع پایدار در شهرداری‌ها اظهار داشت: از مهم‌ترین مسائل شهرداری‌ها در سرتاسر جهان ایجاد منابع کافی درآمد جهت تامین هزینه خدمات ارائه شده است از این جهت  کسب درآمدهای پایدار باید به اولویت اصلی شهرداری ها تبدیل شود.

وی در ادامه تصریح کرد: درصد قابل توجهی از درآمد شهرداری‌ها از طریق فروش تراکم و صدور پروانه ساخت حاصل شده  و در دوره هایی رکود بر ساخت و ساز حکمفرما می‌شود این درآمدها به کمترین حالت خود می رسد.

 

استاد دانشگاه سرمایه گذاری شوراهای اسلامی شهردار تهران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر