کد خبر: 841961 A

معاون هماهنگی امور عمرانی اظهار کرد: اخذ مجوز استخدام برای افزایش جذب نیرو، اجرای طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به زنان سرپرست خانوار از جمله اقداماتی است که در شهرستان اشتهارد در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور در جلسه ستاد توسعه شهرستان اشتهارد افزود: نیروی انسانی کارآمد یکی از محور های اصلی توسعه محسوب می شود بنابر این باتوجه به اشتغال پرسنل دستگاه های اجرایی در شهرستان کمتر توسعه یافته اشتهارد باید نسبت به افزایش مزایای حقوقی کارکنان دولت در این منطقه توجه جدی شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد: تشکیل انجمن های ازدواج و زندگی، اخذ مجوز استخدام برای افزایش جذب نیرو، اجرای طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به زنان سرپرست خانوار از جمله اقداماتی است که توسط اداره بهزیستی استان در شهرستان اشتهارد در دستور کار قرار دارد. 

وی تاکید کرد: جلسه ستاد توسعه اشتهارد باید بطور مستمر برگزار شود. 

درویش پور اشاره کرد: افزایش و تقویت نیروی انسانی در ادارات اشتهارد در دست اقدام قرار گیرد. 

وی تاکید کرد: براساس ابلاغیه وزارت کشور در راستای شناسایی و توجه ویژه نسبت به شهرستان های کمتر توسعه یافته در  31 استان کشور ، شهرستان اشتهارد به عنوان منطقه هدف استان البرز انتخاب و افزایش تخصیص اعتبارات برای توسعه این شهرستان درنظر گرفته شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد: تخصیص پساب کرج به دشت اشتهارد برای تغذیه منابع زیر زمینی و تقویت صنعت کشاورزی الزامی است و در اسرع وقت اجرایی می شود. 

وی تصریح کرد: بیش از دوهزار واحد صنعتی در شهرستان اشتهارد به بهره برداری رسیده و در حال فعالیت هستند. 

درویش پور عنوان کرد: در اکثر مناطق روستایی شهرستان اشتهارد لوله کشی گاز انجام شده و انتظار می رود روستاهای باقی مانده نیز قبل از شروع ایام دهه فجر از نعمت گاز برخوردار شوند. 

وی اشاره کرد: با ایمن سازی و اصلاح نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی اشتهارد تلفات ناشی ازسوانح رانندگی در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.  

معاون هماهنگی امور عمرانی تصریح کرد: سرانه ورزشی در اشتهارد بسیار پایین است و باید این حوزه بطور قابل توجهی تقویت شود. 

وی خاطر نشان کرد: در حوزه عمرانی به منظور تسریع در تکمیل طرح ها باید پروژه محور و عملیاتی اقدام کرد. 

درویش پور گفت:  پروژه ملی جنگل کاری در حاشیه جاده اشتهارد- نظر آباد به مساحت صد هکتار در روز پنجشنبه هفته جاری اجرایی می شود و از جمله اقدامات بیابان زدایی در این شهرستان است.  

وی ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت در شهرستان اشتهارد افزایش سرانه آموزشی در دست اقدام قرار دارد. 

وی افزود: دفتر فنی استانداری به همراه فرمانداری اشتهارد و اداره برنامه و بودجه استان نبست به ارائه  برنامه عملیاتی و تعیین اولویت های  تمامی دستگاه های اجرایی اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی تصریح کرد: میزان  پیشرفت اقدامات هر یک از دستگاه های اجرایی در شهرستان اشتهارد بطور مستمر نظارت و بازدید میدانی خواهد شد. 

وی خاطر نشان کرد:  انتظار می رود در توسعه و آبادانی شهرستان اشتهارد نسبت به سایر استان ها در اجرای این طرح پیشرو باشیم.

 

علی درویش پور طرح کارافرینی و اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر