کد خبر: 841685 A

معاون سلامت اداره دامپزشکی استان هشدار داد:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین از برخورد جدی با توزیع کنندگان گوشت و واحدهای غذا پزی در صورت مشاهده مصرف گوشت فاسد هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، یدالله کلهر گفت: در هفته‌های اخیر در استان ۴۰۰ کیلو گوشت قرمز تاریخ مصرف گذشته توقیف شد که متاسفانه مواردی گزارش شده که واحدهای غذاپزی پس از انقضاء تاریخ گوشت گرم و یا منجمد، محموله را از نایلون خارج کرده و آن را چرخ می‌کنند تا تاریخ تولید و انقضای آن مشخص نشود.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین تاکید کرد: بازرسان دامپزشکی در صورت مشاهده مواردی از این قبیل با جدیت برخورد خواهند کرد و هرگونه فرآورده خام دامی یا محموله‌ای از این دست، توقیف و تصمیمات لازم از طریق مراجع قضایی اجرایی می‌شود.

کلهر افزود: در  ماه‌های گذشته چندین محموله گوشت منجمد تاریخ مصرف گذشته در سایر استان‌ها کشف و ضبط شد که بر همین اساس به همه مراکز طبخ غذا و رستوران ها هشدار داده شد تا نسبت به تاریخ انقضای گوشت های مصرفی دقت کنند.

وی با اشاره به اعتبار یک ساله گوشت گوساله منجمد، گفت: برخی از توزیع کنندگان به علت قیمت پایین گوشت تاریخ مصرف گذشته یا تاریخ دار چند روزه، آنها را در سطح رستوران‌ها و مراکز طبخ غذا توزیع می‌کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: شهروندان برای تهیه گوشت منجمد و تازه به تاریخ انقضا روی گوشت دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق  سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع دهند.

 

 

 

 

 

استان قزوین سلامت گوشت گوشت قرمز دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر