کد خبر: 841654 A

بازوند مطرح کرد:

استاندار کرمانشاه با انتقاد از مدیرکل کار و رفاه اجتماعی این استان گفت: ما مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام کار عذر خواهی کند.

به گزارش ایلنا، هوشنگ بازوند با انتقاد از مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه اظهار کرد: ما مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام کار عذر خواهی کند.

بازوند در ادامه با اشاره به طرح یارانه دستمزد کارورزی گفت: بر روی این طرح آنطور که باید کار نشده است.

استاندار کرمانشاه افزود: در طرح کارورزی سهمیه ما ۵۵۰۰ نفر است که تاکنون ۷ هزار و ۱۷۶ نفر ثبت نام کردند و فقط ۳۵ نفر به تامین اجتماعی جهت بکارگیری معرفی شده‌اند و این اصلا قابل قبول نیست.

بازوند نسبت به تعلل در ایجاد اشتغال توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه انتقاد کرد و گفت: عذرخواهی هیچ دردی را دوا نمی‌کند؛ ما مدیر انتخاب نکردیم که در مقابل عدم انجام وظیفه فقط عذرخواهی کند.

وی بیان داشت: شاید یکی از بزرگترین مشکلات بر مسیر این طرح عدم اعتماد کارگاه‌ها باشد لذا ضروری است روشنگری بازم در این زمینه صورت بگیرد تا کارگاه‌ها از این طرح استقبال کنند.

استاندار کرمانشاه این وضعیت موجود را نامناسب اعلام کرد و خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه این طرح ظرفیت خوبی است اما وضعیت خوبی ندارد و لازم است جهت بهبود این وضعیت جلساتی برگزار شود تا مشکلات آن حل و فصل شود.

بازوند همچنین در خصوص پرداخت تسهیلات حمایتی کمیته امداد و گفت: میزان این تسهیلات ۹۳ میلیارد تومان است که تا کنون فقط ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و چون تا پایان سال فرصت زیادی نداریم این میزان پرداخت قابل قبول نیست.

وی اظهار داشت: در این خصوص مدیران بانک‌ها باید تسهیل گری کنند و ضامن بازاری و کارمند را بپذیرند.

گفتنی است در ادامه جلسه، حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در سخنانی اظهار داشت: در استان کرمانشاه بر اساس اشتغال ناخالص تا این لحظه ۵۲ هزار و ۷۳۹ فرصت شغلی ایجاد شده است که ۸۸ درصد از تعهد محقق شده است.

وی همچنین از تشکیل اتاق فکر در محل این اداره خبر داد و افزود: با تشکیل اتاق فکر تعاون و اشتغال تاکنون چند طرح تحقیقاتی به تصویب رسیده است.

عزیزی خاطر نشان کرد: کافه کار آفرینی کرمانشاه نیز با هدف ایجاد فضای ارتباطی مناسب بین صاحبان ایده و سرمایه گذاری شکل گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان داشت: در طرح یارانه دستمزد نیز سهمیه ابلاغی استان ۲۰۲۷ نفر بوده است که تاکنون ۴۷ شغل اولی و ۱۶ کارفرما ثبت نام کردند و ۴۷ قرار داد منعقد شده است.

اشتغال کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی یارانه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر