کد خبر: 841558 A

در پی نشست گاز مونوکسید کربن صورت گرفت؛

نشت گاز مونوکسید کربن اعضای خانواده ۵نفره را در یزد راهی بیمارستان کرد.

به گزارش ایلنا، مدیر روابط‌عمومی اورژانس یزد گفت: این خانواده ۵ نفره شامل پدر و مادر و سه فرزند خردسال عصر امروز احساس خواب آلودگی و مسمومیت می‌کنند و به دلیل حالت تهوعی که دارند، با اورژانس تماس می‌گیرند.

طباطبایی تماس فوری آنان با اورژانس را عامل نجات از مرگ عنوان کرد و افزود: آنها هم اکنون در بیمارستان افشار بستری هستند و مراحل درمان آنان درحال پیگیری است.

وی گفت: البته مبتلایان به گاز مونوکسید کربن در ظاهر احساس مشکل نمی‌کنند، اما خروج این گاز از بدن به ۴ یا ۵ ساعت نیاز است و پس از این مدت می‌توان تشخیص داد که وضعیت جسمانی آنان چگونه است.

مدیر روابط عمومی اورژانس به دلایل نامگذاری گاز مونوکسید کربن به قاتل خاموش اشاره کرد و اظهار داشت: این گاز بدون بو و رنگ و مزه است و در صورت نشت آن نمی‌توان متوجه این موضوع شد، تنها علامت نشت این گاز نیز مواردی مشابه آنفولانزا نظیر سردرد و سرگیجه و حالت تهوع و خواب آلودگی است.

وی ادامه داد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می‌شوند، به دلیل این علائم فکر می‌کنند دچار سرماخوردگی شده و بر این اساس به خواب می‌روند، اما متاسفانه این خواب سبب ادامه نشت گاز می شود و آنان را به کام مرگ می‌برد.

طباطبایی گفت: شهروندان قبل از نصب بخاری از باز بودن مسیر دودکش مطمئن شوند و کلاهک را بررسی کنند چراکه باد‌ ممکن است باعث بازگشت گاز به داخل خانه شود.

وی افزود: کسانی که با علائم نشت گاز مونوکسید کربن مواجه می‌شوند بلافاصله در‌ها و پنجره‌ها را گشوده و از خانه خارج شوند.

بیمارستان خانواده کربن گاز یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر