کد خبر: 841461 A

معاون شهردار کرج:

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج گفت: علی رغم سرانه پایین مطالعه در کشور که می بایست تلاش جدی و وافر در زمینه ارتقای آن صورت پذیرد، مردم ایران در طول تاریخ و بهره گیری از فرهنگ اسلامی با کتاب آشنا بوده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا رحیمی در آیین افتتاحیه جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم انقلاب، ضمن اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در عصر حاضر، افزود: علی رغم سرانه پایین مطالعه در کشور که می بایست تلاش جدی و وافر در زمینه ارتقای آن صورت پذیرد، مردم ایران در طول تاریخ و بهره گیری از فرهنگ اسلامی با کتاب آشنا بوده است.

معاون شهردار گفت: در دوره های مختلفی از تاریخ معجزات بسیاری توسط پیامبران الهی مانند حضرت موسی(ع) که با عصا رود نیل را شکافت و یا حضرت عیسی(ع) که معجزه شفای بیماران را نمایان ساخت، رخ داده است اما در میان کلیه رویدادهای مهم در تاریخ، پیامبر اعظم(ص) بزرگترین معجزه و بهترین هدیه برای انسان ها را بوسیله کتاب نشان داده و همین کتاب رابط مردم دنیا از گذشته تا حال بوده است.

رحیمی گفت: کتاب، بعنوان بهترین پل ارتباطی بین اعصار مختلف، عامل رشد و ارتقای سطح فکری و زندگی فرد در سطح جامعه، بویژه راه مبارزه با چالش های زندگی شهری است. زیباترین کلمه ای که در ادوار مختلف و از زمان کودکی برای کتاب عنوان شده، یار مهربان بوده که همانا یک کتاب خوب و کامل که از قلب و عقل سلیم برخواسته شود، می تواند یاری دهنده و مکمل یک فرد و حتی یک جامعه در شیوه زندگی اجتماعی و فردی و در نهایت دستیابی به اهداف عالیه شهر و کشور باشد.

معاون شهردار در پایان به جشنواره کتابخوانی بیانیه گام دوم پرداخت و اظهار داشت: با توجه به گام اول انقلاب اسلامی و اهمیت پرداختن به ابعاد مختلف و ویژه چهل سالگی انقلاب، می بایست در گام دوم نیز با تاکید بر حضور پرشور جوانان و توان بسیار بالای نسل آینده ساز، با دقت و قدرت بیشتری به سمت قله های موفقیت حرکت نمود. در همین راستا مسابقه کتابخوانی بیانیه گام دوم نیز آغاز و به صورت ویژه به آن پرداخته شده است و در نهایت نیز می توان با تکثیر کتاب، تولید پیام، خلاصه نویسی بیانیه، راه های ارتباطی مختلف، آموزش های شهروندی و استفاده از فرصتهای مناسب، به تمدن سازی صحیح در کشور دست یافت.

در حاشیه این مراسم افتتاحیه نیز با حضور فرمانده سپاه استان البرز و مدیرکل کتابخانه های استان و مسئولین مجموعه مدیری شهری، از پوستر جشنواره رونمایی شد.

 

معاون شهردار کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر