کد خبر: 841358 A

مقادیری سیم افشان با نام تجاری پارس افشان که دارای نشان جعلی استاندارد بود از سوی کارشناسان اداره کل استاندارد در بازار قزوین شناسایی و جمع آوری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل استاندارد قزوین  با اعلام این خبر افزود: در ادامه بازرسی از واحدهای صنفی استان در راستای طرح اجرای هماهنگ استاندارد ، مقدار قابل توجهی سیم‌افشان با نام تجاری پارس افشان، از سطح بازار با نشان استاندارد جعلی شناسایی  و از سطح بازار جمع آوری شد.

صارمی با اشاره به اینکه جعل علامت استاندارد یکی از مشکلات عمده ما در اداره استاندارد محسوب می شود، افزود:  طبق تبصره ماده ۷۵۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ هر کسی عمداً و بدون داشتن مستندات و مجوز رسمی داخلی و بین الملی و به منظور القاء شبهه در کیفیت تولیدات و خدمات از نام و علائم استاندارد ملی یا بین المللی استفاده کند به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.

وی ضمن هشدار به متخلفان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را با شماره تلفن ۱۵۱۷ یا با سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ به این اداره کل گزارش کنند تا با خاطیان طبق موازین و مقررات استاندارد بر خورد حقوقی انجام گیرد.

 

استاندارد شماره تلفن قانون مجازات اسلامی علامت استاندارد اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر