کد خبر: 841338 A

نائب رییس شورای اسلامی شهر تایباد:

نائب رییس شورای اسلامی شهر تایباد گفت: این شهرستان با جمعیت 130 هزار نفری از خدمات درمانی بیمارستانی با قدمت بیش از 50 سال بهره‌مند است که کمبود فضای درمانی، پزشک متخصص، خدمات و تجهیزات پزشکی مشکلات اساسی در حوزه درمانی را بر مردم تحمیل کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، محمد خدادادی در شصت و نهمین جلسه رسمی شورای شهر تایباد که با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نشتیفان در محل شورای تایباد برگزار شد، اظهار کرد: در بازدیدهای مکرر نماینده مردم، فرماندار و سایر مسولان وضعیت نامطلوب تنها بیمارستان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و پیگیری‌های لازم جهت رفع مشکلات در دست اقدام است.

وی افزود: شوراها از بطن مردم انتخاب شده تا به مشکلات آنها رسیدگی کنند این که تنها بیمارستان شهرستان که بیماران بومی و شهرستان‌های همجوار را پوشش می‌دهد از ساختمانی قدیمی با بافت فرسوده و کمبود تجهیزات و پزشک مواجه است مشکل اساسی می‌باشد که رفع آن در دستور کار قرار گرفته است.

خدادادی بیان کرد: شهر تایباد با وسعت حدود 1322 هکتار از 110 هکتار فضای سبز برخوردار است و دارای 57 هزار نفر جمعیت شهری می‌باشد، سرانه فضای سبز این شهر 16 متر بوده که از سرانه تعریف شده استان بالاتر و تا 11 سال آینده تامین است.

وی مطرح کرد: درحال حاضر سه پارک تفریحی بزرگ شامل پارک هفت هکتاری مقابل بیمارستان، 9 هکتاری شهدای گمنام و 14 هکتاری طبیعت از پتانسیل‌های مطلوب این خطه مرزی بشمار می‌رود.

در ادامه شهردار تایباد گفت: از ابتدای امسال 100 درصد خیابان‌های اصلی شهر آسفالت شده و مرمت و روکش آن انجام گرفته و خیابان‌های فرعی برحسب اولویت در دست اقدام است. تاکنون 100 هزار و 222 مترمربع از سطح خیابان‌های اصلی و فرعی با اعتبار 60 میلیارد ریال توسط واحد خدمات شهری این شهرداری آسفالت، روکش و مرمت شده است.

ایوب سیدالحسینی یکی از اقدامات موثر این شهرداری را جداسازی 85 درصد آبیاری فضای سبز از آب شرب دانست و تصریح کرد: از دیگر اقدامات انجام شده فعالیت 500  واحد تجاری در این شهر در حوزه‌های مختلف است که زمینه اشتغال پایدار را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده، همچنین مجتمع تجاری و اداری شهرداری واقع در خیابان امام خمینی که مدت 10 سال بدلیل نبود اعتبار متوقف شد و از سال 90 با جذب اعتبار دوباره مرحله احداث آن آغاز شده و اکنون در مرحله نازک کاری می‌باشد این مجتمع در 2 طبقه تجاری و اداری در حال تکمیل شدن است.

بازدید سالانه بیش از 2 هزار گردشگر و توریست در نشتیفان

در ادامه این جلسه رئیس شورای شهر نشتیفان گفت: وجود آسبادهای تاریخی در این منطقه نشان دهنده قدمت شهر است، همچنین مردم در زمان‌های گذشته به حرفه تجارت و بازرگانی مشغول بوده و با شتر تجارت می‌کردند امروزه نیز مردم این منطقه به دنبال تجارت و صادرات هستند و از ظرفیت‌های موجود برای رونق این کار استفاده می‌کنند.

شهامت بیان کرد: کشاورزی و تولید انواع گل و گیاه و حتی صادرات آن به کشورهای خارجی در بین مردم نشتیفان طرفدار دارد از این رو اهمیت به حوزه میراث و گردشگری در اولویت شهرداری و شورای شهر قرار گرفته است. سالانه بیش از 2 هزار نفر گردشگر و توریست از آثار تاریخی و تفریحی این منطقه دیدن می‌کنند که همین امر توسعه در حوزه میراث را می‌طلبد.

وی نشتیفان را یک شهر مهاجرپذیر معرفی کرد و افزود: اکنون این شهر از جمعیت 11 هزار نفری برخوردار است که به دلیل مهاجرت از روستاهای اطراف و حومه شهر و نیز مهاجرت‌های فصلی با توجه به خشکسالی‌های سال‌های گذشته نیازمند توسعه شهری و زیرساخت‌های لازم می‌باشد.

محمود مکاری، شهردار نشتیفان نیز در این جلسه مطرح کرد: آبان ماه سال 96 این شهرداری را با بیش از 20 میلیارد ریال بدهی و 6 ماه حقوق معوقه کارکنان تحویل گرفته و تا کنون 90 درصد بدهی‌ها تصفیه شده است.

وی بیان کرد: سالانه بیش از 2500 گردشگر اروپایی از آسبادهای نشتیفات دیدن می‌کنند و یک گروه مستندساز با همکاری یونسکو برای ساختن مستند به این منطقه سفر کردند، وجود آسبادها در این شهر پتانسیل مهمی برای جذب گردشگر و توسعه اقتصادی است اگر از این ظرفیت به درستی بهره‌برداری شود زمینه برای اشتغال نیز فراهم می‌شود.

مکاری تصریح کرد: جشن نوروزگاه دو سال متوالی در سال‌های 97 و 98 در این شهر برگزار شد که امسال با حضور 6 هزار نفر در استان رکورد زده و نشتیفان را در رتبه شهرهای منتخب استان قرار داد.

وی سرانه فضای سبز در این شهر را 26 هکتار اعلام کرد و افزود: روراستی و صداقت در کار شهرداری و شورای شهر سبب شده مردم با اعتماد به این نهاد خدماتی پای کار بوده و به صورت خودجوش در رفع مشکلات یاری رسان باشند.

پزشک پزشک متخصص تجهیزات پزشکی شورای اسلامی شهر مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر