کد خبر: 841232 A

از سوی اداره کل بهزیستی انجام می شود ؛

اداره کل بهزیستی استان قزوین به بیماران مبتلا به ایدز انواع خدمات آموزشی، حمایتی و درمانی انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، زهرا غلامرضایی با اعلام این خبرگفت: این خدمات شامل: برگزاری کلاس های آموزشی، مشاوره‌های فردی و خانوادگی، توزیع سبدغذایی، کمک هزینه‌های پزشکی و دندان پزشکی، ارائه کمک هزینه تحصیلی به فرزندان و فراهم کردن موقعیت‌های شغلی برای این بیماران است.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان قزوین افزود: باشگاه مثبت ایدز با هدف ارائه خدمات حمایتی ، مشاوره‌ای و درمانی به افراد مبتلا به اچ آی وی مثبت در دستور کار معاونت پیشگیری بهزیستی استان قرار گرفته و این مرکز از سال 92  فعالیت دارد.

به گفته غلامرضایی، امروزه با شناخت دقیق عوامل بیماری و چگونگی گسترش آن راه های پیشگیری از بیماری‌ها شناسایی شده و با شناخت راه های پیشگیری و کار برد آن می‌توان قبل از ایجاد بیماری آن را کنترل کرد.

وی ادامه داد: ایدز به عنوان یک بیماری عفونی که از  3دهه پیش شروع شده به سرعت در حال گسترش در همه جهان است و راه های انتقال منحصر به فرد این بیماری آن را از سایر بیماری‌های عفونی متمایز می‌کند.

این مسئول انتقال از راه ارتباطات جنسی محافظت نشده میان ناقلین، تزریق خون آلوده و استفاده از وسایل تزریق مشترک آلوده را راه های انتقال این بیماری عنوان کرد و افزود: با این راه های انتقال بیماری ایدز، این بیماری در گروه بیماری های رفتاری طبقه بندی شده که راه‌های پیشگیری از این بیماری نیز به صورت ویژه بوده و با تغییر رفتار میسر خواهد بود.

غلامرضایی خاطر نشان کرد: اثرات این بیماری سیستم خانواده و فرد، نظام های سلامت، مسائل سیاسی و اجتماعی و تولید را تحت تاثیر قرار داده و هزینه های زیادی برای بهزیستی ایجاد می کند از این رو ضروری است اقدامات پیشگیرانه در عزم همگانی جهت جلوگیری از گسترش این ویروس انجام شود.

در حال حاضر ۷۰ بیمار مبتلا  HIV در استان قزوین مورد حمایت بهزیستی هستند.

 

 

 

ایدز بهزیستی جهان زهرا ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر