کد خبر: 841179 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز عنوان کرد: تقویت پوشش های گیاهی و اجرای پروژه های آبخیزداری علاوه بر ذخیره منابع آب برای پیشگیری از وقوع سیلاب های احتمالی بسبار ضروری است.

به گزارش ایلنا،‌علی درویش‌پور در جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران استان افزود: توجه ویژه نسبت به منابع طبیعی بستری مناسب برای  توسعه اقتصادی و رونق صنعت گردشگری فراهم می کند. 

وی تاکید کرد: صیانت از جنگل ها و مراتع در راستای حفظ و سلامت محیط زیست بسیار حائز اهمیت است. 

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد:  تقویت پوشش های گیاهی و اجرای پروژه های آبخیزداری  علاوه بر ذخیره منابع آب برای پیشگیری از وقوع سیلاب های احتمالی بسبار ضروری است.

وی تصریح کرد: برای اجرای پروژه های آبخیزداری اعتبارات لازم در نظر گرفته شده است. 

درویش پور  در ادامه با تاکید بر آمادگی همیشگی و کامل تجهیزات و نیروی انسانی در مقابله با هر بحرانی عنوان کرد : تمامی دستگاه های اجرایی نسبت به قانون جدی مدیریت بحران اشراف کامل داشته باشند. 

وی اشاره کرد: آموزش و آمادگی مستمر  در مواجه با هر گونه حادثه ای به عنوان مهم‌ترین رکن در مدیریت بحران حوادث طبیعی به شمار می رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تصریح کرد: کاهش حداکثری خسارات یکی از مهم‌ترین اهداف و رسالت های مدیریت بحران  محسوب می شود که تنها با نظارت، کنترل و اشراف کامل مدیران دستگاه های متولی در این حوزه میسر است. 

وی خاطر نشان کرد: با مدیریت و پیگیری استاندار محترم در مورد کنترل ذخایر سدهای استان خوشبختانه در سیل فروردین ماه 98هیچ گونه حادثه ای در این خصوص متوجه استان نشد. 

درویش پور گفت: برای جلوگیری از هر گونه حادثه و خسارت ناشی از سیلاب های احتمالی لازم است لایروبی رودخانه ها و مسیل ها در دستور کار قرار گیرد. 

وی ادامه داد: اداره راهداری استان برای ایمن سازی جاده ها و محورهای استان اهتمام جدی داشته باشد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان کرد:شهرداری های البرز  با اجرای طرح جامع زمستانی و با آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: تقویت اکیپ های گشت و کنترل از حریم رودخانه بسیار الزامی است و باید بطور مستمر صورت پذیرد.

درویش پور اشاره کرد: امیدواریم با اتخاذ تمهیدات لازم و همراهی تمامی دستگاه های متولی در حوزه مدیریت بحران زمستانی ایمن و بی خطر برای هم استانی ها و مسافران فراهم شود.

 

مراتع و جنگل جنگلداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر