کد خبر: 841152 A

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین از کشف 400 کیلوگرم گوشت فاسد در این استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، یداله کلهر گفت: پیرو گزارشات واصله مبنی بر عرضه و توقیف محموله های گوشت منجمد تاریخ مصرف گذشته در سایر استان ها، به همه مراکز طبخ غذا و رستوران ها در سطح استان هشدار داده شده به تاریخ انقضاء گوشت دقت کنند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین افزود: برخی از توزیع‌کنندگان گوشت منجمد، با خرید گوشت‌هایی که تاریخ انقضاء چندروزه دارند و یا تاریخ گذشته هستند به دلیل قیمت پایین تر، گوشت ها را در سطح رستوران ها و مراکز طبخ غذا توزیع می کنند.

کلهر اظهار کرد: این گوشت ها در صورت عدم مصرف در زمان مقرر، در صورت تاریخ گذشته بودن توسط بازرسان دامپزشکی توقیف خواهد شد که تاکنون یک مورد از این افراد شناسایی و نسبت به توقیف بیش از ۴۰۰ کیلوگرم گوشت منجمد تاریخ گذشته از این فرد اقدام شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه مواردی نیز گزارش شده که واحدهای غذا پزی پس از انقضاء تاریخ گوشت گرم و یا منجمد، محموله گوشت قرمز را از لفاف مربوطه خارج کرده و یا چرخ می کنند که تاریخ تولید و انقضای آن مشخص نباشد، که بازرسان دامپزشکی در صورت مشاهده مواردی از این دست هرگونه فرآورده خام دامی با محموله مورد نظر به عنوان بدون هویت برخورد کرد کرده، محموله مورد نظر را توقیف و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان ادامه داد: دامپزشکی افرادی را که  نسبت به توزیع و مصرف گوشت های فاقد مشخصات و یا تاریخ گذشته اقدام کنند، به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

کلهر، به عموم مردم توصیه کرد برای تهیه گوشت منجمد و تازه به تاریخ انقضای مندرج روی گوشت دقت کنند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را از طریق  سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی دهند.

وی گفت: اداره کل دامپزشکی به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش تخلفات احتمالی در زمینه بهداشت فرآورده های خام دامی است.

استان قزوین سلامت گوشت معاون دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر