کد خبر: 841128 A

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر یک میلیون TEU کانتینر در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران طی هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، الله مراد عفیفی پور با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی از ابتدای سال 98 تا آغاز آذرماه جاری، اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع یک میلیون و ۳۷ هزار و ۸۰۲  TEU کانتینر(هر تی.ای.یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در این بندر کانونی ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی اضافه کرد: از مجموع ۸۸۴ هزار TEU کانتینر پر جابجا شده طی هشت ماهه امسال، افزون بر ۱۹۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.

به گفته عفیفی پور، همچنین طی دوره زمانی فروردین تا ابتدای آذر ماه جاری، ۱۱۴ هزار  TEU کانتینر حامل کالای ترانزیتی از طریق این بندر جابجا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان از جابجایی ۲۴۲ هزارو ۶۵۲ TEU کانتینر صادراتی با افزایش ۲ درصدی و ۳۳۰ هزار و۳۰۰ TEU کانتینر وارداتی با کاهش ۲۱ درصدی در این بندر سخن گفت.

منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از دو پایانه پیشرفته کانتینری و برخورداری از تجهیزات مدرن دنیا در زمینه خدمات رسانی به کشتی های نسل هفتم(سوپرپست پانامکس)، کانونی‌ترین، بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از 80 درصد از اینگونه کالاها در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

 

ایران کشتی بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر