کد خبر: 841100 A

کارشناس هواشناسی استان خبرداد:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین از کاهش دما و سردتر شدن هوای سطح استان تا ۱۰ درجه سانتیگراد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی با اعلام این خبر گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، از نخستین ساعات امروز با ورود سامانه بارش‌زا، انتظار قابل ملاحظه‌ایی از میزان بارش‌ها در سطح استان می‌رود که در مناطق کوهستانی و سردسیر، ارتفاعات، قلل و گردنه‌ها بارش به صورت برف خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین افزود: با توجه به حجم بارش‌ها آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی به ویژه در مناطق کوهستانی دور از دسترس نخواهد بود.

بهروزی اظهار کرد: با خروج این سامانه بارشی از اواخر وقت فردا ممکن است امروز و فردا شاهد کاهش دمای هوا، به خصوص دمای روزانه در سطح استان از ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد باشیم.

این کارشناس هواشناسی صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، خودداری از صعودهای زمستانی، احتیاط در رانندگی، تنظیم دمای انبارها، گلخانه ها، مراکز دامداری و مرغداری توصیه می‌شود.

وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته آوج با ۲ درجه و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و سردترین مناطق استان بودند و دمای شهر قزوین نیز در این مدت ۵ تا ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

استان قزوین انرژی جاده هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر