کد خبر: 840926 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

فعال محیط زیست خوزستانی گفت: مسئولان سازمان آب و برق خوزستان به قول‌شان عمل نکردند و در روزهای اخیر که اینترنت استان قطع شد طبق رای صادره از دادگاه اهواز محکوم شدم.

مسعود کنعانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد حکم محکومیت اش در دادگاه عمومی شهر اهواز، اظهار داشت: بر اساس رای دادگاه در خصوص پرونده شکایت شمسایی معاون وزیر نیرو و مدیرسابق سازمان آب و برق خوزستان علیه اینجانب به اتهام تشویش اذهان عمومی، مجرم شناخته شدم.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش مدیران این سازمان رسما از پس گرفتن این شکایت خبر داده بودند، افزود: طی روزهای گذشته که اینترنت در استان خوزستان قطع بود حکم محکومیت ام از سوی دادگاه صادر شد. پیش از این با توجه به نشستی که با مسئولان سازمان آب و برق خوزستان داشتیم آنها قول دادند که شکایت شان را پس خواهند گرفت ولی رای دادگاه کاملا خلاف این موضوع را ثابت کرد و در حکم دادگاه ذکر شده که با توجه به عدم حضور متهم این حکم صادر شده و اتهامات محرز بوده و بنده مجرم شناخته شده‌ام.

کنعانی ادامه داد: رای محکومیت اینجانب در حالی از سوی دادگاه صادر شد که در تحقیقات و بازپرسی جلسات دادگاه حضور داشتم ولی متاسفانه حکمی برخلاف واقعیت صادر شد. در این حکم به جزای نقدی و اعاده حیثیت محکوم شده ام.

این فعال محیط زیست خوزستان عنوان کرد: طی نشستی که با مسئولان سازمان آب و برق خوزستان داشتیم خودشان اعلام کردند که ما با فعالان محیط زیست تعامل و گفت و گوی دو سویه خواهیم داشت و به فعالان مدنی احترام خواهیم کرد.

دلیل شکایت شمسایی مسئول سابق آب و برق خوزستان از مسعود کنعانی انتقادات و فعالیت هایی بوده که وی در فضای مجازی در زمینه محیط زیست مطرح کرده بود.

استان خوزستان اینترنت محیط زیست معاون وزیر اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر