کد خبر: 840552 A

در جلسه معارفه رئیس منابع آب آبیک تاکید شد؛

فرماندار شهرستان آبیک بر پیگیری مجدانه رئیس جدید اداره منابع امور آب این شهرستان بر مسائل حوزه آب تاکید کرد و گفت: از رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان آبیک درخواست می‌شود با جدیت پیگیر مسائل آب، چاه‌های فرم 1 و 5 و دشت الله‌آباد شهرستان آبیک باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از قزوین، شهرام احمدپور در جلسه معارفه رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان آبیک در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: شهرستان آبیک به جهت ساختار صنعتی و کشاورزی پیش ازانقلاب با موضوعات آب  مواجه بوده و همچنان این موضوع ادامه دارد.

وی با اشاره به سرمنشأ  دشت قزوین از کانال آب کشاورزی شهرستان آبیک افزود: این مهم برای شهرستان، هم ظرفیت و هم تهدید بوده گرچه چالش هم بوده اما مجموعه توانمندی‌ها را در دل خود جا داده است.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: شهرستان آبیک به دلیل حجم کار و موقعیت خاص از نظر آبی در استان قزوین از جایگاه ویژه خوبی است و ظرافت خود را می‌طلبد.

احمدپور اضافه کرد: به‌رغم قول‌های داده شده در گذشته و وعد و وعیدهای گذشتگان، مطالبه جدی مردم شهر آبیک مبنی بر انتقال آب از سد طالقان تاکنون تحقق نیافته اما پیگیری‌های مجدانه مسئولان در این زمینه ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: عدم تحقق وعده‌ها در زمینه انتقال آب از سد طالقان به آبیک در نزد افکار عمومی و رسانه‌های شهرستان آبیک، به عدم صداقت مدیران تعبیر شده که حضور چند روز پیش جانباز معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به استان قزوین و شهرستان آبیک نوید خوبی برای تحقق این مهم بوده که مطالبه به حق مردم باید با جدیت پیگیری و پاسخ داده شود.

این مسئول اذعان کرد: به مسئولان شهرستان آبیک تاکید شده اگر کاری که ممنوعیت قانونی در پشت آن وجود دارد و نمی‌شود کار را پیش برد لازم است صادقانه با مردم رفتار و برخورد شود تا مردم در جریان امر قرار بگیرند.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: از رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان ابیک درخواست می‌شود با جدیت پیگیر مسائل آب، چاه‌های فرم 1 و 5 و دشت الله‌آباد شهرستان آبیک باشند.

رودخانه زیاران ظرفیت برگزاری اردوهای تیم ملی قایقرانی را دارد

احمدپور ادامه داد: رودخانه زیاران بهترین ظرفیت را برای برگزاری اردوهای تیم ملی قایقرانی دارد که فدراسیون قایقرانی و اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین هم بر این مهم تاکید دارند اما نبود زیرساخت‌ها از جمله هتل و اقامتگاه موجب شده این فرصت را از دست بدهیم.

وی مطرح کرد: اگر تلاش شود سرمایه‌گذاری برای احداث هتل حداقل دو ستاره هم تشویق  وترغیب شود می‌توان اردوهای تیم ملی قایقرانی را در رودخانه زیاران برگزار کرد؛ از مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین درخواست می‌شود نسبت به تحقق این مهم به ویژه واگذاری زمین، مساعدت لازم را داشته باشند.

 

 

 

 

آب و فاضلاب اداره کل ورزش و جوانان تیم ملی رسانه معارفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر