کد خبر: 840444 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین بیان کرد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: پیگیر موضوع گردشگری آب و نیروگاه‌های کوچک آبی در استان قزوین و به تبع آن در شهرستان آبیک هستیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا  از قزوین، یدالله ملکی امروز شنبه در جلسه معارفه رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان آبیک در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: با توجه به محدودیت آب و تقاضای بسیار در این زمینه، چالش هم ایجاد می‌شود این در حالی است که در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات درخواست‌ها در حوزه منابع آب زیاد بوده و روز به روز رو به افزایش است.

وی اصلی‌ترین وظیفه شرکت آب منطقه‌ای را حفظ آب برای نسل‌های آینده ذکر کرد وافزود: در مقابل مردم قرار نداریم و منافع بستن چاه‌های فرم 1 و 5 برای خود مردم است و باید این موضوع برای مردم شفاف‌سازی شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین با اشاره به پیگیری برای تحقق 2 موضوع در استان قزوین و به تبع آن در شهرستان آبیک اعم از گردشگری آب و نیروگاه‌های کوچک آبی و تاکید وزیر نیرو برای اجرای این دو طرح مهم در شهرستان توضیح داد: برای گردشگری آب، شهرستان آبیک از ظرفیت‌ها و امکانات خوبی از جمله کانال زیاران برخوردار است که اعلام می‌کنیم برای اجرای این طرح، باهر سرمایه‌گذار و بخش خصوصی می‌توانیم در این زمینه رایزنی کنیم چراکه وزارت نیرو و وزرات میراث فرهنگی تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه منعقد کرده‌اند.

پتانسیل نیروگاه‌های کوچک آبی در آبیک وجود دارد

ملکی به استفاده از توان بخش خصوصی برای احداث نیروگاه‌های کوچک آبی در استان قزوین و شهرستان آبیک اشاره و ادامه داد: این شهرستان پتانسیل لازم دراین زمینه را هم دارد و آماده همکاری با سرمایه‌گذار در این زمینه هستیم.

وی اضافه کرد: به جای غرق شدن افراد در رودخانه زیاران و کانال آب کشاورزی، می‌توان از ظرفیت شهرستان آبیک برای اجرای طرح‌های گردشگری آب و نیروگاه‌های کوچک آبی استفاده کرد.

این مسئول به رودخانه دائمی بسیار خوب در شهرستان آبیک اشاره و اذعان کرد: درحال حاضر این رودخانه دارای آب است و پس از رایزنی با سرمایه‌گذار برای اجرای طرح گردشگری و مقصد گردشگری، مسائل ایمنی رعایت شده و فضاهای کنترل شده در اختیار وی قرار داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین افزود: با مشارکت سرمایه‌گذار برای اجرای طرح گردشگری آب، علاوه بر تولید منجر به اشتغالزایی در شهرستان آبیک می‌شود.

ملکی ادامه داد: رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان آبیک اطلاعات خوبی در عرصه منابع آبی دارد و با مشکلات، چالش‌ها و راهکارهای این حوزه واقف است.

وی بیان کرد: هر اقدامی در حوزه آب باید با هماهنگی با فرماندار شهرستان آبیک صورت گیرد تا بتوان تصمیمات خوبی أخذ کرد.

در این جلسه، فرج‌الله خراسانی به جای فضل‌علی عبدالهی به عنوان رئیس جدید اداره منابع امور آب شهرستان آبیک معرفی و مشغول به کار شد.

 

استان قزوین سرمایه گردشگری مشکلات منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر