کد خبر: 840405 A

مدیر کل آموزش و پرورش یزد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به تهدید آسیب‌های نوظهور در مسائل اجتماعی، گفت:‌ کاهش آسیب‌های اجتماعی مستلزم اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عباسعلی دانافر در نشست هم‌اندیشی و تخصصی زنان فرهنگی که در قالب سلسله نشست‌های اجتماع محور گام با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد برگزار شد، با بیان این‌که آسیب‌های اجتماعی پیچیده هستند و نباید با سطحی‌نگری با آن مواجه شد، اظهار کرد:‌ چند بعدی بودن عوامل آسیب‌های اجتماعی از جمله مهمترین ویژگی‌های این مهم است که باید برای ساماندهی آن برنامه‌ریزی شود.

وی توسعه اجتماعی و فرهنگی را مستلزم اجرایی نمودن سند تحول بنیادی آموزش و پرورش دانست و افزود: اعتیاد، خشونت، رفتارهای سوء جنسی، سوء تغذیه، آسیب‌های فضای مجازی و کم تحرکی از جمله عواملی است که دانش‌آموزان را تهدید می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه با اشاره به آسیب‌های نوظهور در حوزه اجتماعی، گفت:‌ امروز دو بال خانواده و مدرسه که روزی خود بیمه کننده دانش آموزان از آسیب‌های اجتماعی بودند زخمی شدند و ما باید به دنبال ایجاد راهکار سوم در این خصوص باشیم.

دانافر با بیان این‌که در حال حاضر 270 هزار دانش آموز و 15 هزار معلم در سطح استان یزد مشغول تحصیل و ارائه خدمات آموزشی هستند، تصریح کرد: آموزش و پرورش از جمله عناصر مهم و تأثیرگذار در توسعه اجتماعی است.

در گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش آمده است: تا سال 1402 بیش از 700 هزار نفر از معلمان استان یزد بازنشست می‌شوند.

به گفته دانافر ایجاد زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی متناسب با نیازهای امروز از جمله اولویت های اجرایی در آموزش معلمان جدید است.

یزد آسیب‌های اجتماعی سند تحول بنیادین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر