کد خبر: 840267 A

استاندار یزد:

استاندار یزد با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: ایجاد فضای رقابتی موجب افزایش مشارکت می‌شود و مشارکت مردم در انتخابات مجلس امید واهی ایجاد شده برای دشمنان را ناامید می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی طالبی در همایش هیئت‌های نظارت بر انتخابات استان گفت: در استان همواره بهترین تعامل بین همه دست اندرکاران انتخابات برقرار است که نتیجه آن برگزاری کم حاشیه انتخابات در مقایسه با دیگر استان‌ها است.

وی با بیان اینکه رسالت همه ما ایجاد زمینه‌های لازم برای حضور حداکثری مردم است افزود: با توجه به اینکه انتخابات یکی از مبانی مشروعیت نظام و بزرگترین مکانیزم مشارکت مردم و نقش آفرینی آنها برای آینده شان است، باید برای هر چه بهتر برگزار شدن آن تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد در انتخابات مجلس نهم، پنجمین استان از نظر میزان مشارکت بود افزود: دلیل این امر ایجاد فضای رقابتی در تمامی حوزه های انتخاباتی استان بود.

طالبی با بیان اینکه باید امکان حضور افراد دلسوز در انتخابات مجلس فراهم شود افزود: باید همه برای شکل گیری این فضا تلاش کنیم و امکان شرکت در انتخابات برای گروه ها و احزابی که در چارچوب نظام فعالیت می کنند فراهم شود.

استاندار با بیان اینکه خط کشی بین هیئت نظارت و اجرایی را قبول نداریم، افزود: همه باید برای برگزاری انتخابات سالم تلاش کنیم و در استانداری نیز به صورت جدی با فرمانداران و بخشداران جلساتی داشتیم تا این اطمینان را حاصل کنیم که بی طرفی کامل را رعایت می کنند.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای توانمند سازی مجریان در انتخابات پیش رو گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، بخش اجرایی انتخابات با آمادگی کامل در صحنه حضور دارد.

انتخابات نظارت مشارکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر