کد خبر: 840115 A

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: ۳ تن مواد افیونی و کشف بیش از ۳۹۵ هزار لیتر سوخت قاچاق در "رزمایش ذوالفقار" انجام شد.

 به گزارش ایلنا، سردار"عبدالرضا ناظری" در آیین اختتامیه رزمایش ارتقاء امنیت جنوب استان کرمان که در ستاد انتظامی جیرفت برگزار شد گفت: این رزمایش پس از جمع بندی اهداف متعدد با برنامه‌ریزی و پشتیبانی اطلاعاتی و همکاری خوب مسئولان قضایی به مدت ۳ روز با قرائت زیارت عاشورا و با رمز"یا رسول‌الله" به مرحله اجرا در آمد.

وی افزود: در "رزمایش ذوالفقار" در سایه اقدامات اطلاعاتی انجام شده و با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر عوامل فرماندهی انتظامی استان، دستاورد‌های شاخصی همچون کشف ۳ تن و ۱۷۱ کیلو انواع مواد مخدر، تعداد قابل توجهی انواع سلاح جنگی و شکاری، ۳۹۵ هزار لیتر سوخت قاچاق و ۲۴ هزار و ۹۰۰ لیتر مشروبات الکلی رقم خورد.

سردار ناظری کشف ۶۸۵ فقره انواع سرقت، دستگیری ۶۷ عامل تیراندازی، ۴۸ سارق و به طور کل پاک سازی ۲۷۲ نقطه روستایی و ۴۶۰ منطقه شهری را از دیگر دستاورد‌های مهم این رزمایش و بسیار موثر در ارتقاء امنیت اجتماعی و افزایش آرامش شهروندان برشمرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین بیان کرد: در کنار اجرای این رزمایش در زمینه ارائه خدمات مردم یاری نیز مقادیر قابل توجهی اقلام غذایی از جمله ۵۰ تن آرد، ۱۰ تن برنج، چند صد تخته پتو و برخی اقلام دیگر نیز بین خانواده‌های کم بضاعت محدوده این مناطق توزیع شد که جا دارد از افراد، اشخاص، سازمان‌ها و نهاد‌های دخیل در این کار خداپسندانه قدردانی ویژه‌ای داشته باشیم.

سردار ناظری با اشاره به اینکه تخلفاتی همچون حمل سوخت و کالای قاچاق با خودرو‌های سواری و کامیون و سوء استفاده از مدارک جعلی از چشمان تیزبین پلیس مخفی نمی‌ماند، تصریح کرد: پلیس راهور نیز در حوزه ترافیک، بیش از ۱۱ هزار اِعمال قانون و توقیف یک هزار و ۳۰۰ خودرو و موتورسیکلت متخلف را در کارنامه خود به ثبت رساند که لازم است یادآور شویم کاهش حداکثری سوانح و حوادث رانندگی یکی از دغدغه‌های امروز پلیس است.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: اختتامیه این رزمایش نیز با حضور خانواده مکرم شهدای ناجا، اعضای شورای تامین استان و شهرستان‌های جنوبی، ائمه جمعه، جمعی از مسئولان، تمامی کارکنان و مسئولان انتظامی شرکت کننده رزمایش در جیرفت برگزار و از این عزیزان تجلیل شد که امیدواریم نیت‌های خیر و عملکرد مطلوب پلیس که ماحصل یک کار جهادی و شبانه روزی بود در سبد نظم و امنیت پایدار جنوب و اساسا کل استان قرار بگیرد.

استان کرمان ترافیک سرقت قاچاق موتورسیکلت متخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر