کد خبر: 840106 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تهران امروز شنبه و فردا یک شنبه غبار آلود است و وضعیت آلودگی هوا ناسالم برای تمام گروه های سنی است.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی کشور در چند روز آینده گفت: برای ۴۸ ساعت آینده جوی پایدار در شهر‌های صنعتی از جمله تهران، کرج، اراک، اصفهان، مشهد و قم را خواهیم داشت و با افزایش غلضت آلاینده‌های جوی رو به رو خواهیم بود. به همین دلیل توصیه می‌شود از تردد‌های غیر ضرور در سطح شهر‌ها خودداری کنند.

گودرزی در ادامه بیان کرد: از دوشنبه سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب وارد کشور می‌شود و استان‌های غربی کشور مثل ایلام، لرستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، کردستان، چهار محال و بختیاری، خوزستان با رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید و در مناطقی با بارش تگرگ رو به رو خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: استان‌های شمالی کشور شامل اردبیل، گیلان، مازندارن، شرق گلستان با بارش باران و وزش باد طی روز دوشنبه مواجه خواهند بود و دمای هوا بین ۵ تا ۷ درجه سردتر می‌شود.

گودرزی در ادامه افزود: سه شنبه علاوه بر این مناطق در دامنه‌های از البرز و بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق کشور هم بارش‌ها ادامه دارد و با آبگرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر و احتمال برخورد صاعقه و خسارت ناشی از تگرگ و لغزندگی جاده‌های کوهستانی را نیز خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: توصیه می شود طی این روزها در این مناطق از تردد غیر ضروری در جاده‌های مواصلاتی خارج از شهر و صعود به ارتفاعات پرهیز شود و اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی و حفظ دمای مناسب در گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و دامداری‌ها رعایت شود.

وی در ادامه بیان کرد: تهران امروز شنبه و فردا یک شنبه غبار آلود است و وضعیت آلودگی هوا ناسالم برای تمام گروه های سنی است.  دوشنبه در تهران شرایط برای بارندگی فراهم می‌شود و همین بارش‌ها هوای تهران را مرطوب می‌کند و از میزان آلودگی هوا کم خواهد شد.

آلودگی هوا استان کشور بارش باران سازمان هواشناسی ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر