کد خبر: 840085 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین از آموزش به صورت چهره به چهره مقابله با زلزله و بلایای طبیعی به 250 هزار دانش آموز در استان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، قدرت الله مهدیخانی روز شنبه گفت: امسال 250 هزار دانش آموز قزوینی با نحوه مقابله با زلزله و بلایای طبیعی از طریق آموزش‌های چهره به چهره آشنا شده و به عنوان سفیران مدیریت بحران در بین خانواده‌ خود نقش آفرینی می‌کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: این 250 هزار دانش  از یک‌هزار و ۷۰۰ مدرسه در سطح استان برای طرح آموزشی مقابله با زلزله و بلایای طبیعی شرکت کردند.

مهدیخانی اظهار کرد: همچنین  آموزش ایمن‌سازی غیرسازه‌ای برای همه این دانش آموزان تبیین شده که خیلی از  وسایل منزل در هنگام زلزله به چشم نمی‌آید، اما ایمن سازی آن بسیار اهمیت دارد و به عنوان اصل مهم در پیشگیری محسوب می‌شود. 

این مسئول با بیان اینکه مدارس استان باید به عنوان پناهگاه‌های امن در محلات مورد استفاده قرار گیرند، توضیح داد: شیوه و رویکرد مدیریت بحران این است که با ایمن سازی مدارس و انجام آموزش‌های لازم بتوان این فضاها را در محلات به عنوان پناهگاهی امنی به مردم معرفی کزد.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که اساس کار مدیریت بحران پیشگیری است و اکثر استادان  این حوزه معتقدند اگر در حین پیشگیری اقدامات مناسبی انجام شود، هنگام وقوع حوادث با کمترین تلفات جانی و مالی همراه خواهیم بود.

 مهدیخانی به اعتبارات پیشگیری در حوزه مدیریت بحران پرداخت و گفت: لازم است ۲۸ دستگاه‌ اجرایی استان در حوزه پیشگیری از وقوع حوادث غیر مترقبه، اعتبارات مور نیاز را ظرف مدت یک ماه به مدیریت بحران اعلام کنند.

وی تصریح کرد: اعتبارات مدیریت بحران از ۲ محل ماده ۱۰ و ۱۲ تامین می شود که امیدواریم با اعلام نیاز دستگاه‌های استان بتوانیم در بودجه سال ۹۹، اعتبارات لازم را دریافت کرده و بین دستگاه‌ها توزیع کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: اولویت بعدی ما ایمن سازی غیرسازه‌ای در دستگاه‌های اجرایی است که برای آن برنامه ریزی لازم در دستور کار قرار دارد.

 

 

استان قزوین دانش آموز دانش آموزان زلزله مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر