کد خبر: 839793 A

رئیس پلیس فتا هرمزگان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی خانم جوان به اتهام تبلیغ تخریبی برای یکی از رستوران های کباب ترکی در شهرستان بندرعباس خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، سرهنگ علی اصغر افتخاری در ان زمینه اظهار داشت: با مراجعه مردی میانسال از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوع نشر اکاذیب و تخریب مجموعه غذایی، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتای استان قرار گرفت.

این مسئول انتظامی افزود: شاکی که مالک مجموعه غذایی با فروش ویژه کباب ترکی است از طریق مشتریان و آشنایان مطلع می شود شخصی در فضای اینستاگرام ضمن انتشار تصویری از غذای تهیه شده از مجموعه غذایی تحت مدیریت ایشان اقدام به نشر اکاذیب پیرامون کیفیت و طعم آن کرده‌ است و از مخاطبین درخواست می کند به این واحد صنفی برای سفارش غذا مراجعه نکنند. 

وی افزود: با بررسی پیج اینستاگرام و ارتباط با ادمین از طریق دایرکت، خانم تستر که ساکن شهرستان بندرعباس است به این پلیس احضار ، با عدم رضایت مالک رستوران، پرونده متشکله برای کسب تکلیف قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان کرد: متهم با تست غذاهای رستوران و فست فودها اقدام به انتشار نظرات و نقدهای خود بانضمام تصاویر و فیلم ها در پیج اینستاگرام می نماید، متأسفانه خانم جوان با عدم رعایت اصول نقد منصفانه،نظراتی سلیقه ای همراه با چاشنی تخریب در این رابطه منتشر کرده که موجب ایراد خسارت مالی و معنوی به شاکی شده است.

سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: نسل جوان به علت هیجانات عاطفی و خودنمایی در فضای مجازی،گاهی به علت کم تجربگی و عدم سواد رسانه ای اقدام به انتشار نظرات سلیقه ای با تبعات منفی می کنند که موجب پیگردهای قضایی می شود.

وی بابیان اینکه آگاهی بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت های پلیس فتا است، خاطرنشان کرد: توصیه می شود شهروندان به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری ، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

انقلاب فتا فضای مجازی جوان هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر