کد خبر: 839646 A

استاندار قزوین عنوان کرد:

استاندار قزوین عنوان کرد: ما در انتخابات باید همه بسترها را به دور از نگاه های سیاسی و جناحی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، صبح امروز با حضور مسئولان اجرایی و دستگاه های استان، ستاد انتخابات شهرستان قزوین افتتاح شد.

در این مراسم هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین ضمن اظهار امیدواری جهت گام های موثر در فصل جدید انتخابات بیان کرد: انقلاب اسلامی برپایه حضور مردم ایجاد شد و در نظامی که حضور مردم سرنوشت نظام را تعیین کند آن نظام می تواند در برابر تمام چالش ها ایستادگی کند. این حضور مردم سرمایه بزرگی برای نظام و کشور بوده و ما موظف به ایجاد اعتماد برای مردم هستیم.

وی گفت: امام راحل بر این باور بود که کشور اگر یک مجلس مقتدر داشته باشد هرگز آسیب نمی بیند و ما باید این خواسته امام راحل را محقق نماییم. برای اینکار باید همه بسترهای لازم را فراهم کنیم و با استفاده از نخبگان در مجلس می توان فضایی گرم و مشارکتی جدی را رقم زد. لذا در این دوره همه بسترها برای حضور این نخبگان را ایجاد کرده و از کسانی که می توانند بعنوان یک عنصر موثر در مجلس قدم بردارند دعوت می کنیم که در این انتخابات حضور یابند.

استاندار قزوین عنوان کرد: یقینا فرمانداران به عنوان مسئولان انتخابات تلاش می کنند باتوجه به قانون بسترهای لازم را برای حضور مردم و کاندیداها ایجاد می کنند.

جمالی پور تصریح کرد: وظیفه ما صیانت از حقوق مردم است و حق الناس در قرآن از جانب خدا و از سوی امام راحل بسیار مورد تاکید بوده و ما موظف هستیم در مسئولیت خود به این مهم اهمیت دهیم تا این انتخابات با نگاهی به حق الناس برگزار شود. ما در انتخابات باید همه بسترها را به دور از نگاه های سیاسی و جناحی ایجاد کنیم و بر قول خود ایستادگی کنیم و از حق‌شان که رای آنهاست به درستی صیانت شود.

وی افزود: امیدواریم با تشکیل هیات‌های اجرایی بتوانیم انتخابات خوبی داشته باشیم. اگر کسی در خود توانمندی می بیند باید توانمندی خود را ارائه دهد چون بعضا برخی کاندیداها با ایجاد رفتارهایی موجب ایجاد مشکلات می شوند. انتظار ما از کاندیداها توجه به قانون است. کاندیداها باید حرف هایی بزنند که منشا عزت و برکت باشد. نباید حرف هایی زده شود که نتوانند انجام داده و بعدها منشا سواستفاده دشمن شود چرا که اختلافات موجب ایجاد مشکلات جدی از سوی دشمن شده لذا توصیه ما به کاندیداها این است اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

استاندار قزوین اضافه کرد: از همه اصحاب رسانه دعوت می شود فضای انتخابات را در بستر اخلاق اطلاع رسانی نمایند. در مورد فرآیند انتخابات نیز بستر باز است و هرجا مردم احساس کردند مجریان، قانون را رعایت نکردند به سرعت اطلاع رسانی کنند تا در سریعترین زمان ممکن رسیدگی شود.

جمالی پور گفت: مشکلات ما از مجلس ضعیف رقم می خورد و پس از آن اجرای ضعیف مشکلات را دوچندان می کند. درخواست ما ایجاد فضایی از سوی هیات انتخابات جهت ایجاد انتخاباتی در تراز انقلاب است و امروز رسما فعالیت ستاد انتخابات آغاز شده و از شنبه ثبت نام کاندیداها شروع می شود.

مقام ارشد اجرایی استان بیان کرد: تلاش ما این است در چارچوب قانون عمل کرده و هدف و برنامه مشخص داشته و مجلسی در تراز انقلاب اسلامی تشکیل شود.

اصحاب رسانه انتخابات حقوق سرمایه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر