کد خبر: 839581 A

مدیر بحران وپدافندغیرعامل شهرداری گفت:بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور با شعار "مدرسه ایمن جامعه تاب آور " در مدارس برگزار شد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان،حمیدرضا حیدری پوری مدیر بحران وپدافندغیرعامل شهرداری درحاشیه برگزاری این مانور گفت: مانور سراسری زلزله هر ساله در کشور برگزار می شود ،  تصریح کرد: دبیرستان پسرانه شاهد بعنوان مدرسه پایلوت برای برگزاری این مانور انتخاب شده است.

وی بیان کرد: آمادگی مدارس و سهیم شدن محلات و آموزش، پناه گیری صحیح در هنگام زمین لرزه ‌و روش های صحیح خروج اضطراری و امداد و نجات، حمل مصدوم و اطفاء حریق از جمله اهداف برگزاری مانور سراسری زلزله است.

مدیر بحران وپدافندغیرعامل شهرداری هدف دیگر از برگزاری این مانور را آموزش و آشنایی بیشتر دانش آموزان و همچنین آمادگی نیروهای امداد رسان در مقابله با هرگونه حوادث احتمالی دانست واضافه کرد: داشتن جامعه ایمن، منوط به کسب آموزش های کافی است.

حیدری پوری افزود: برای انجام مانور زلزله در این مدرسه حدود ۱۰۰ نفراز دانش آموزان آموزشهای اختصاصی مربوط به قبل از بحران ، حین بحران و بعداز بحران را فرا گرفتند.

 

جامعه زلزله زمین شهرداری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر